Eski Samsung Çalışanları Hapis Cezasına Çarptırıldı: Şirket İçinde Muhteşem Yüzyıl Seviyesinde Entrika

5
2
0
0
0
Yeni gelen bir habere göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un eski çalışanlarından bazıları, Seoul Merkezi Mahkemesi tarafından hapis cezasına çarptırıldı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bildiğiniz gibi sadece akıllı telefonlar üretmiyor. Şirketin bünyesinde farklı farklı teknolojik ürünler üreten birçok alt kurum bulunuyor. Bu kurumlardan biri de SEMES.

SEMES, yarı iletken substrat desen oluşumu sürecinde oluşan kirlilikleri temizlemeye yarayan yarı iletken temizleyiciler üretiyor. Bu şirketin bünyesinde uzun bir süredir çalışan eski çalışanlar, Samsung’un tarihindeki en büyük entrikalardan birine imza attılar.

Şirketin içinden bilgileri sızdırıyorlarmış

Samsung’un bazı eski çalışanları bugün açıklanan bilgilere göre hapis cezasına çarptırıldı. Üstelik kaç kişi olduğu bilgisi açıklanmayan çalışanlar, Samsung’un alt şirketi SEMES’te 10 yıldan uzun bir süredir çalışıyorlardı. Mahkemeden gelen bilgilere göre eski çalışanlar, şirketin içinden önemli bilgileri Çin’e sızdırıyorlarmış.

Bu önemli bilgiler arasında Mart 2018'den Aralık 2021'e kadar 14 yarı iletken temizleyici üretmek için Samsung’un geliştirdiği teknolojinin bilgileri yer alıyor. Bu bilgiler, eski çalışanlar tarafından bir Çinli şirkete 71 milyar yen (54 milyon dolar) karşılığında satıldı.

Bilgileri çalıp Çin’e satan eski çalışanlar, mahkeme tarafından 18 ay hapis cezasına çarptırıldılar. Samsung içerisinde resmen Görevimiz Tehlike’nin yeni filmini çıkaracak entrikalar yaşanmış. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/ex-samsung-employees-sentenced-to-jail-leaking-tech-to-china/
5
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
0
0
0