Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulan Farah Zeynep Abdullah'a Sosyal Medyadan Destek Yağdı

16
3
3
1
0
Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, 18 yaşındaki genç kadına tecavüzden yargılanan Musa Orhan hakkında "tecavüzcü" ve "şerefsiz" ifadelerini kullanan Ezgi Mola'ya tazminat cezası verilmesi hakkında sosyal medyadan tepki gösterdi. Söz konusu tepki üzerine Farah Zeynep Abdullah'ın da mahkemelik olması, ünlü oyuncuya destek yağmasına neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Musa Orhan için "tecavüzcü" ve "şerefsiz" ifadelerini kullanan Ezgi Mola'nın para cezası alması tüm Türkiye'de büyük ses getirdi. Bu olayın ardından ünlü kişiler, Ezgi Mola'ya verilen ceza hakkında ağır eleştirilerde bulundu. 

Tepkisini sert bir dille belirten isimlerden birisi ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah oldu. Ezgi Mola ile bir zamanlar Masumlar Apartmanı'nda birlikte yer alan ünlü oyuncu, Mola'ya ceza verilmesi hakkında "s*çıp sıvadınız" ifadelerini kullandı. 

"Tecavüzcülükle suçlanmasını tazminat gelirine dönüştürmekten çekinmeyen bir zihniyet"

farah zeynep abdullah

Farah Zeynep Abdullah, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Tecavüzcülükle suçlanmasını tazminat gelirine dönüştürmekten çekinmeyen bi zihniyet, ee noluyo sonra? Vicdanlar tazminatla temizleniyo mu, insanlar bi anda vay 5 bin 200 aldı çok temiz insanmış mı diyolar. S*çıp sıvamaktır bu hareketler, bunu da dosyaya ekle avukat."

Ünlü oyuncunun yaptığı bu paylaşım, yayınlanmasından çok kısa bir süre sonra etkileşim yağmuruna tutuldu ve kullanıcılar, Abdullah'ın bu sözlerine karşı destek yağdırarak Ezgi Mola'nın yanında olduğunu belirtti. İşte Farah Zeynep Abdullah'a gelen destek paylaşımlarından bazıları:

farah zeynep abdullah destek tweet

farah zeynep abdullah destek tweet

farah zeynep abdullah destek tweet

farah zeynep abdullah destek tweet

farah zeynep abdullah destek tweet

farah zeynep abdullah destek tweet

Kaynak : https://twitter.com/fzaofficial/status/1445451478810824704
16
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
3
3
1
0