Ferrari, İlk Hibrit Otomobili SF90 Stradale'i Tanıttı (Video)

34
3
2
0
0
Ferrari, hibrit motorlu yeni süper otomobili SF90 Stradale'i satışa sürmeye hazırlanıyor. 985 beygir gücünde olan süper otomobil, bir V8 motor ve 3 tane de elektrikli motora sahip. Aracın fiyatının ne olacağı ise sır gibi gizleniyor.

Ferrari, ilk hibrit motorlu aracı olan SF90 Stradale'i duyurdu. Bugüne kadar üretmiş olduğu yakıt canavarı süper lüks otomobillerle tanınan Ferrari, SF90 ile de hibrit motor seçeneğinde de başarısını sürdüreceğe benziyor. Araçla ilgili olarak ortaya çıkan bilgilere göre bu otomobil, sadece 2,5 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Aracın maksimum hızının da saatte 340 kilometre olduğu biliniyor. Araçta, şirketin bugüne kadar üretilmiş olan en verimli V8 motora sahip olduğu belirtilirken bunun haricinde aracın 3 tane de elektrikli motoru bulunuyor. Ferrari'nin ilk hibrit otomobilinin toplam gücü ise 985 beygir.

İşte Ferrari'nin yeni hibrit süper otomobili SF90 Stradale:

Eğer bu otomobili tamamen elektrikli olarak kullanmak isterseniz ne yazık ki Ferrari bu konuda olağan üstü bir performans göstermiyor. eDrive modu olarak isimlendirilen ve yakıtlı motoru tamamen devre dışı bırakan bu sistemi aktif ettiğiniz zaman sadece 25 kilometre yol gidebiliyorsunuz. Bununla birlikte yapabildiğiniz maksimum hız ise 135 kilometre. Ayrıca SF90 Stradale'in 4 farklı motor modu bulunuyor ve araç sahibi bu modlardan birisini seçerek yolculuk yapabiliyor.

İngiltere ve Çin gibi pek çok ülkenin petrol türevli yakıtlı araçların satışını yasaklamayı planladığı konuşuluyor. Şayet böyle bir durum gerçek olursa araç sahiplerinin ya hibrit ya da tamamen elektrikli motorlara sahip olan bir araç satın almaları gerekiyor. Ferrari SF90 Stradale'in şu an için fiyatı netleşmemiş olsa da belki ilerleyen zamanlarda özellikle Avrupalı araç sahipleri tarafından sıkça tercih edilen bir model olabilir.

Ferrari'nin hibrit motorlu bu yeni modeli için bir de tanıtım videosu yayımlandı. YouTube üzerinden paylaşılan o videoyu, hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/5/30/18645508/ferrari-sf90-stradale-plug-in-hybrid-electric-car-range-specs-features
34
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
34
3
2
0
0