Galaksinin Koruyucuları 3 Yönetmenliğinden Kovulan ve Sonra Tekrar Geri Alınan James Gunn, Sessizliğini Bozdu

36
8
8
8
2
Sosyal medya üzerinden yaptığı saldırgan şakalar yüzünden Disney tarafından kovulan James Gunn, yaşadığı zor süreci anlattı.

Mart ayında Disney, insanları şaşırtan bir karar alarak James Gunn’ın Guardians of the Galaxy Vol. 3 için geri döndüğünü açıklamıştı. Şirketin James Gunn ile yollarını ayırmasının sebebi ise, Gunn’ın sosyal medyada yaptığı saldırgan şakalardı. Gunn, kovuluşu ve geri dönüşü hakkında uzun süre sessiz kalmayı tercih etse de en sonunda Deadline ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Gunn, kovulduğunu öğrendiğini ilk gün ile ilgili olarak şunları söyledi:

İlk gün…Tüm hayatımdaki en gergin andı. Hayatımda daha zor günlerim olmuştu ancak bu oldukça yoğundu. Sanki her şey bir anda yok olmuş gibiydi. Kariyerim bittiğini hissetmiştim.”

Oldukça zor günler yaşadığını ve kariyerinin bittiğini düşünen James Gunn, bu süre içerisinde ailesinden ve arkadaşlarından destek mesajları ve aramalar aldığını ancak tüm bu olan negatif şeylere odaklanamadığını ve canını acıttığını söylüyor.

Daha sonra tekrar işe alınma süreciyle ilgili de konuşan yönetmen, şirketin kendisini aradığını, kendisine sahip oldukları için çok şanslı olduklarını ancak kendisinin buna inanamadığını söyledi. Gunn, bir noktada “Belki de gerçekten bir geleceğim vardır” diye düşündüğünü ve kendisinin daha çok mantıkla hareket eden bir insan olduğunu ve bunun da kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi.

Yaşadığı zor süreçte troller tarafından da hedef haline gelen James Gunn, kimseyi suçlamadığını ve hatta en çok kendisini suçladığını söylüyor. Yönetmen, bu konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

Hiç kimseyi suçlamıyorum. Halka açık bir şekilde söylediğim şeyleri söyleme yolumdan dolayı kötü hissediyorum. Söylediğim şeylerden dolayı incinen insanlar olduğunu biliyorum ve bunlar hâlâ benim sorumluluğumda. Bunun için kötü hissediyorum ve tüm sorumluluğu alıyorum. Disney, beni kovmakta tamamen haklıydı. Bu, özgür ifade meselesi değildi. Onların beğenmediği bir şeyler söyledim ve beni kovmakta sonuna kadar haklıydılar. Bunun üzerine tartışılacak başka bir şey yok.”

Yönetmenin röportajının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak : https://io9.gizmodo.com/james-gunn-speaks-out-about-his-exit-from-and-return-t-1834784576
36
8
8
8
2
Emoji İle Tepki Ver
36
8
8
8
2