E-ticaret ile Yüksek Gelir Vadeden Girişim Hakkında 'Milyon Dolarlık Vurgun' İddiası: Soruşturma Başlatıldı!

14
4
2
0
0
E-ticaret ile yüksek gelir vadeden 'Gelir Garantisi' adlı girişim, çarpıcı bir iddiayla gündeme geldi. Sisteme dahil olan kişiler, sistem yöneticilerine ve temsilcilerine yönelik suç duyurusunda bulundu.

Kolay ve uğraşsız kazanç vaatleri her geçen gün daha fazla vatandaşın dolandırılmasına yol açarken, bugün dikkat çekici bir iddia daha gündeme geldi. E-ticarete giriş yapmak isteyenlere hızlı büyüme vaadiyle yüksek gelir vadeden ‘Gelir Garantisi’ adlı girişimin kayıplara karıştığı iddia edildi.

Söz konusu girişim, belirli bir miktar para karşılığında kullanıcılar adına yurt dışında satış hesapları açıyor, drop-shipping gibi yöntemlerle satış gerçekleştirmeyi vadediyordu. Fakat kullanıcılar, sistem hakkında şikâyetler bildirmeye başladı.

Bazı kişiler adına açılan mağazalar kapatıldı:

gelir kapısı

Daha önce sisteme dahil olan çok sayıda kişi tarafından aktarılan bilgilere göre bu kişiler, yaptıkları yatırımdan kâr etmeyi beklerken her ay değişen miktarlarda zarar etmeye başladıklarını öne sürdü. Üstelik bazı kişiler adına açılan mağazaları, ürünleri yanlış adrese teslim edilmesi, ilgisizlik ve e-ticaret kurallarına uyulmaması gerekçesiyle kapatıldı.

Şikâyetçi kullanıcılar, şirketle birebir görüşmek için Şişli’de bulunan merkeze gittiklerindeyse karşılarında hiçbir muhatap bulamadıklarını aktardı. Yaşanan durum hakkında görevli çalışanlardan da bazı açıklamalar geldi:

“Biz de böyle hayal etmedik, insanlar mağdur oldu. Ekonomik tablo ortadayken insanlara vaat verip yerine getirmediler.”

500'ü aşkın kişiden 3-5 bin dolar arasında para toplandı:

İddialara göre girişim, sosyal medya hesaplarında ciroları paylaşarak müşteri topladı. 500'ü aşkın kişi, kişi başı 3 ila 5 bin dolar arasında parayla sisteme dahil oldu, kredi kartlarını sisteme tanımladı. Toplanan toplam miktarın ise 2 milyon doları aşkın olduğu belirtildi.

Soruşturma başlatıldı:

Gelir Garantisi adlı girişimden şikâyetçi olan pek çok kişi, aralarında E.K., S.Ö., G.Y., D,Ö., E.D., T.V., D.O., A.Y., D.T. ve D.V.'nin olduğu şirket yöneticileri ve temsilcileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Körfez Sulh Ceza Hakimliği, soruşturma başlatarak E.K. hakkında ifadesinin alınması ya da tutuklanmasına yönelik yakalama kararı aldı.

Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/gundem/gelir-garantisi-adi-altinda-milyon-dolarlik-vurgun-6843240?s=31
14
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
4
2
0
0