General Mobile'dan Çocuklara Özel Akıllı Saat: Karşınızda GM Buddy!

10
3
2
0
0
General Mobile, çocuklar için geliştirdiği akıllı saati GM Buddy'yi duyurdu. Dikkat çekici özelliklere sahip olan saat, ebeveynlere çocukları üzerinde tam kontrol sağlıyor.

Türkiye'deki yerli teknoloji markalarından General Mobile, çocuklar için tasarladığı akıllı saat modeli "GM Buddy"yi duyurdu. Dikkat çekici özelliklere sahip olan akıllı saat, çocuğunun üzerine titreyen ebeveynleri memnun edecek gibi görünüyor. Peki bu akıllı saat hangi özelliklere sahip?

1.4 inç büyüklüğünde 240 x 240 piksel çözünürlük sunan renkli ekranla gelen GM Buddy, bu dokunmatik ekranın üzerinde minik bir kameraya ev sahipliği yapıyor. 2 MP çözünürlük sunan bu kamera, çocuk ile ebeveyninin görüntülü görüşmesine imkan tanıyor. Peki bu görüşme çocuk dışarıdayken nasıl mümkün olacak? GM Buddy, sahip olduğu SIM kart desteği ile Wi-Fi bağlantısı yokken de tıpkı bir telefon gibi kullanılabiliyor.

Karşınızda General Mobile GM Buddy

General Mobile GM Buddy

650 mAh kapasiteli devasa bir bataryaya sahip olan akıllı saat, sahip olduğu IP67 sertifikası ile suya karşı dayanıklılık sağlıyor. Ebeveynler, bu sayede çocuklarının saatlerini bozacakları endişesine daha az kapılıyorlar. Ayrıca bu akıllı saat bir kısa mesaj uygulaması ile telefon rehberi içeriyor. Titreşimli uyarı özelliğine de sahip akıllı saat ile çocuklara ulaşamama olasılığı ortadan kalkmış oluyor.

General Mobile GM Buddy'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi, anlık konum takibine izin veriyor oluşu. Ebeveynler, bu özellik sayesinde çocuklarını anbean takip edebiliyorlar. Ayrıca "Sınırlandırılmış Alan" olarak isimlendirilen bir özellik, belirli bir bölgenin dışına çıkılması halinde ebeveynin uyarılmasını sağlıyor. Fotoğraf ve emoji gönderebilme özellikleri de GM Buddy'nin öne çıkanları arasında yer alıyor.

General Mobile akıllı çocuk saati

General Mobile GM Buddy'nin bahsetmemiz gereken bir özelliği daha var. Bu akıllı saat, SOS çağrı yapılabilmesine imkan tanıyor. Diyelim ki acil bir durum oldu ve çocuğunuzun size ulaşması gerekiyor. Tanımlayacağınız telefon numarası için sağlanan hızlı erişim, saniyeler içerisinde aramanın başlamasını sağlıyor. 

General Mobile'ın çocuklar için geliştirdiği akıllı saat, bugün itibarıyla ön sipariş verilebiliyor. Pembe veya mavi renkle satın alınabilen saatin fiyatı 2.699 TL olarak açıklandı. GM Buddy'yi ön sipariş kapsamında satın almak isteyen ebeveynler, buradaki bağlantıyı kullanabilirler.

10
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
2
0
0