Google Arama Kısa Süreliğine Kafayı Yedi: Arama Sonuçlarında Bağlantılar Gözükmedi!

10
2
1
0
0
Dün gece Google Arama'da büyük bir sorun yaşandı. Binlerce kullanıcı, arama yaptıklarında normalde karşılarına çıkan bağlantıların sonuçlarda yer almadığını gördü. Google, sorunun kısa sürede çözüldüğünü söylerken yalnızca Amerika kıtasında yaşandığını ekledi.

Dünyanın en popüler arama motoru Google Arama, dün gece oldukça ilginç bir sorun yaşadı. Birçok kullanıcı, Google üzerinden arama yaptıklarında normalde karşılarına çıkan mavi linklerin görünmediğini bildirdi.

Downdetector verilerinde ise bu duruma ilişkin 20 bine yakın şikâyetin yer aldığı görüldü. Öte yandan kullanıcılar Twitter üzerinden de yaşananları paylaştı. Google Arama’da yaşanan sorun, kısa süre sonra çözüldü. Şirketten de konuya ilişkin açıklama geldi.

Google Arama’daki sorun, yalnızca Amerika’daki kullanıcılarda yaşandı ve kısa sürede çözüldü

The Verge tarafından sorun esnasında alınan bir ekran görüntüsü

Google, The Verge’e yaptığı açıklamada kısa süreliğine aramalarda problem yaşandığını doğrularken sorunun yalnızca Amerika kıtasında yaşandığını ifade etti. Sözcü Lara Levin, konuya ilişkin açıklamasında, “Amerika bölgesiyle sınırlı, bazı arama sonuçlarını etkileyen kısa bir sorun yaşandı. Bu sorun hızla çözüldü” ifadelerini kullandı. The Verge tarafından alınan, yukarıdan ulaşabileceğiniz bir ekran görüntüsünde nasıl bir sorun yaşandığı görülebiliyor.

Yaşanan sorun her ne kadar çok kısa süreliğine de olsa birçok insanın sinirini bozdu ve binlerce şikayetin gelmesine neden oldu. Bu da insanların internette gezinmek için hâlâ Google’a ne kadar bağımlı olduğunun, uzun süreli bir sorun durumunda neler yaşanabileceğinin önemli bir göstergesi.

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/4/18/23689006/google-search-results-broken-blue-links
10
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
0
0