• Anasayfa
  • Yaşam
  • Google, Dürüst Otobüs Şoförünü 'Salak Şoför' Yaptı

Google, Bulduğu Cüzdanları Sahiplerine Teslim Eden Şoförü 'Salak Şoför' Yaptı

222
109
30
6
3
Antalya'da İranlı turist Ali Jafari'nin düşürdüğü cüzdanı bulan ve içerisindeki 30 bin TL değerindeki dövizi sahibine teslim eden otobüs şoförü, geçtiğimiz günlerde de bir güvenlik görevlisinin cüzdanını bularak sahibine ulaştırdı. Ancak dürüst şoförün Google ile başı dertte...

Antalya'da İranlı bir turistin otobüste unuttuğu ve içerisinde 30 bin TL'yi aşkın döviz bulunan cüzdanı bulup sahibine teslim eden şoför, bu sefer de özel güvenlik görevlisinin unuttuğu cüzdanı bulup sahibine teslim etti. Şoför, sosyal medyada kendisi hakkında yapılan ‘salak’ yorumları sonrası, arama motoru Google'a 'salak şoför' yazılınca kendisinin çıkmasına üzüldüğünü söyledi.

22 Ekim Salı günü toplu ulaşım esnafı Barış Özer, VS18 Sarısu-Eski Varsak Hattı'nda kullandığı otobüsünde, İranlı Turist Ali Jafari'nin düşürdüğü cüzdanı buldu ve içerisindeki 30 bin TL değerindeki dövizi sahibine teslim etti. Ardından 30 Ekim günü yine otobüsün kart basma ünitesi önünde unutulan bir cüzdan buldu. Özel bir güvenlik personeline ait olduğunu gören Özer, şahısla iletişime girerek içerisinde 95 TL ve kredi kartlarıyla kimliklerin bulunduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı.

otobüs şoförü google

Güvenlik görevlisinin kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Özer, "Karısını unutan bile denk geldi. Yaşlı bir amca karısını unutmuş, kapıya vurarak durmamı istedi. 'Ne oldu amca' deyince, karısını unuttuğunu söyledi. Her türlü olayla karşılaşıyoruz." dedi. Özer, vatandaşlara uyarıda bulunarak dikkatli olmaya davet etti.

Sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara da tepki gösteren Özer, "Yapılan yorumlardan dolayı Google'a 'Salak şoför' yazınca ben çıkıyorum. Biz dürüstlük yapıyoruz ama salak şoför olarak Google gibi bir arama motorunda çıkmamız üzücü. Şimdi yine cüzdan buldum, olumsuz yorum yapmazlar diye düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/durust-soforu-google-sitemi-salak-sofor-yapti-5424732/
222
109
30
6
3
Emoji İle Tepki Ver
222
109
30
6
3