Google Chrome'un Microsoft Edge'e Benzerliğiyle Şaşırtan Yeni Tasarımı

25
12
9
5
1
Google, internet tarayıcısı olan Chrome için yeni bir tasarım hazırladı. Google Chrome kullanıcılarına sunulan bu yeni tasarımın, Chromium tabanlı Microsoft Edge'e benzemesi dikkatlerden kaçmadı.

Microsoft, yıllardır tarayıcı konusunda sıkıntılar yaşıyordu. Internet Explorer ve Microsoft Edge ile başarılı olamayan şirket, son çare olarak Google Chrome altyapısını kullanarak Edge'i baştan yaratmaya çalıştı. Başarılı da oldu diyebiliriz aslında çünkü kullanıcılar Chromium tabanlı Edge'den fazlasıyla memnun görünüyorlar. Henüz test aşamasında olsa bile Edge, özellikle yüksek performansı ile göz doldurdu. Microsoft'a ilham olan Google ise, ilginç bir şekilde Microsoft Edge'den ilham aldı. Google Chrome'un tasarımında değişikliklere giden ekip, Microsoft Edge'e çok benzer bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Google, Chrome'un ayarlar sayfasını yeniden tasarladı. Ortaya çıkan bu yeni tasarımın Edge'e benzerliği dikkatleri üzerine çekti. Google Chrome'un yeni arayüzü, şimdilik sadece Chrome'un son sürümü için kullanıcılara sunuldu.

Google Chrome kullanıyorsanız, bu tasarımı kullanmak için bir süre beklemeniz gerekiyor çünkü Google, yeni tasarımı henüz tüm kullanıcılara sunmadı. Ancak eğer bu özelliği hemen test etmek isterseniz buradan Google Chrome'un son sürümünü (76.0.3793.0) indirebilirsiniz.

Kaynak : https://mspoweruser.com/google-chrome-copies-the-new-chromium-based-microsoft-edge-design/
25
12
9
5
1
Emoji İle Tepki Ver
25
12
9
5
1