Google Meet’e Toplantılarınıza 360 Derece Dönebilen Kamera Arka Planları Geliyor

2
1
1
0
0
Google Meet’e Toplantılarınıza 360 Derece Dönebilen Kamera Arka Planları Geliyor
İnsanların çevrimiçi toplantılarını yürütmek için en çok tercih ettiği platformlardan biri olan Google Meet, kullanıcıların görüşme esnasında kullanabileceği 360 derece dönebilen kamera arka planları getiriyor.

İş yerlerinin uzaktan çalışan çalışanlarıyla toplantı yapmak için en çok tercih ettiği uygulamalardan biri, Google Meet’tir. Google Meet’in sıkıcı toplantıları eğlenceli hâle getiren bir özelliği var, yapay zekâ destekli kamera arka planları.

Google, yeni getireceği güncellemeyle bu özelliği daha da geliştireceklerini duyurdu. Yeni gelecek olan bu özelliğe gelin birlikte göz atalım.

360 derece dönebilen kamera arka planları

Google Meet, mobil cihazlarda görüntülü görüşmeler için yeni 360 derece sanal arka planları kullanıma sunacak. Sizinle birlikte hareket etmek için telefonunuzun jiroskopunu kullanan bu özellik, şimdi hem iOS hem de Android'de kullanıma açılıyor.

360 derecelik arka plan, telefonunuzun veya tabletinizin konumlandırıldığı yere göre değişiyor. Yani telefonunuzu sola veya sağa hareket ettirirseniz, arka planınız plaj veya tapınak gibi birçok farklı manzaraları gösterecek şekilde ayarlanıyor.

Her ne kadar bu özellik eğlenceli gözükse de telefonunu sürekli hareket ettiren biriyle görüşme esnasında bu arka planların dikkat dağıtabileceği aşikâr. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/2/18/23605678/google-meet-360-degree-virtual-backgrounds-video-calls
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0