Yeni Girişimlerin Destekleyicisi Heaventures, 211 Milyon TL Değerlemeye Ulaştı

3
1
1
1
0
Ölçeklenebilir çözümler geliştiren girişimlere yatırım yapan Heaventures, 211 milyon TL değerleme üzerinden 26 milyon TL yatırım aldı. Girişimin yatırımcıları arasında kurucumuz İbrahim Akman da yer alıyor.

2021’de kurulan ve reel ihtiyaçlara teknoloji ve yenilikçi iş modelleri ile ölçeklenebilir çözümler getiren girişimlere akıllı sermaye yatırımları yapan Heaventures, ilk yatırım turunu tamamlayarak 211 milyon TL değerleme üzerinden 26 milyon TL yatırım aldı.

Başta kurucumuz İbrahim Akman olmak üzere, girişimin yeni yatırımcıları Melih Ödemiş, Tarkan Onar, Ateş Buldur ve Emre Omacan gibi tanıdık isimler oldu. Girişim, yeni yatırımıyla 2023 sonuna kadar yatırım yapacağı girişimlere kaynak oluşturmayı ve akıllı sermayesini büyütmeyi hedefliyor.

Yatırım yapılan girişim sayısı 2023’e kadar 18’e çıkacak:

heaventures

Nurettin Şendoğan, Utkan Şanda, Aylin Şahin ve Erdem Yurdanur tarafından kurulan Heaventures, yatırım yaptığı girişim sayısını 2023 sonuna kadar 18’e ve 2024 sonuna kadar 30’a çıkarmayı; portföy değerini ise 420 milyon doların üzerine taşımayı planlıyor.

Heaventures, bugüne kadar SaaS tabanlı No-Code uygulama geliştirme platformu Workiom, otonom müşteri deneyimi platformu Exairon, yapay zeka uygulama geliştiricileri için No-Code görüntü işleme platformu Cameralyze, yat ve tekne kullanıcıları için pazaryeri girişimi Boatmate, dijital doküman ve biyometrik imza temelli dijital güven inşa platformu Inspakt’a yatırım yaptı.

heaventures

Heaventures, bu yıl girişim geliştirme şirketi Heavendev’i kurarak fikir, prototip ve MVP aşamasındaki girişimlere yönelik hızlandırma programları da sunmaya başladı. Şirket, ilk olarak ABD merkezli girişimler için online kuruluş ve müşavirlik hizmetleri veren Registate ile kişiselleştirilmiş online alışveriş uygulama girişimi Adme’yi programına dahil etti.

Girişim, çok yakında Kemerburgaz’da açacağı kuluçka merkezi Heavencube ile hem portföy şirketlerinin teknoloji ekiplerini hem de girişim geliştirme kapsamında birlikte çalıştığı girişimleri bir araya getirmeyi planlıyor.

3
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
1
0