iCloud'da Skandal Hata! Kullanıcılar, Başkalarının Fotoğraf ve Videolarını Görebiliyor!

42
16
2
2
2
iCloud'un Windows uygulamasında ciddi sorunlar yaşanmaya başladı. Kullanıcılar, senkronize ettikleri fotoğraf ve videoları görüntüleyemiyorlar. Daha da önemlisi; kullanıcılar, kendi iCloud hesaplarında başkalarına ait fotoğraf ve videoları görmeye başladılar.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın bulut depolama hizmeti iCloud ile ilgili garip bir durum yaşanıyor. Windows bilgisayarlarına iCloud uygulaması indiren bazı kullanıcılar, senkronize edilen videolarda sorunlar yaşıyorlar. Ancak bu işin en küçük kısmı. Kullanıcılar, başkalarına ait fotoğraf ve videoları görmeye başlamış durumdalar.

Apple ile ilgili forumlarda gündeme oturan hatanın nedeni bilinmiyor. Bilinen tek şey, sorunun nedeninin Apple'ın Windows işletim sistemi uyumlu iCloud uygulaması olması. Nedendir bilinmez ancak sistem tamamen çökmüş gibi görünüyor. Apple'dan konuyla ilgili açıklama gelmezken, kullanıcıları nelerin beklediğini de kimse bilmiyor.

Başka kullanıcılara ait fotoğraf ve videolar gösteriliyor!

iCloud

iCloud'daki en büyük problem, kullanıcıların başkalarına ait fotoğraf ve videoları görmeye başlamış olmaları. Bu durum kişisel verilerin güvenliği açısından çok büyük sorunlar doğurabilir. Zira sizin de görüntüleriniz, başka bir Apple kullanıcısının iCloud hesabında görünmeye başlamış olabilir

Apple forumlarına yazan bir kullanıcı, "Hayatımda hiç görmediğim diğer insanların ailelerinin fotoğrafları, futbol maçları ve diğer rastgele fotoğraflar bana gösterildi. Açıkçası, bu son derece endişe verici ve iCloud kullanırken güvende hissettirmiyor." diyerek, olayın vahametini açıklamış oldu. 

Kaynak : https://www.macrumors.com/2022/11/21/icloud-for-windows-corrupt-video-bug/
42
16
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
42
16
2
2
2