İnternet Siteleri, Resim Mezarlığına Dönecek: Imgur, 'Misafir' Olarak Yüklenen Tüm Görselleri Sileceğini Açıkladı

19
7
1
0
0
Kullanım koşullarında güncelleme yapan fotoğraf, video ve GIF depolama platformu Imgur, 15 Mayıs'ta misafir olarak yüklenmiş tüm görselleri sileceğini açıkladı. Platform ayrıca müstehcen görüntülere de izin vermeyecek.

2009 yılında hizmete açılan ve o gün bugündür belki de milyarlarca yüklenmiş fotoğraf ve videoya ev sahipliği yapan Imgur ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Kullanım koşullarını güncelleyen platform, bazı kullanıcıların bugüne kadar yükledikleri tüm içerikleri sileceğini duyurdu. Eğer Imgur'ı aktif olarak kullanıyorsanız, 15 Mayıs 2023'ten önce az sonra bahsedeceğimiz gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmekte.

Imgur, bugüne dek ücretli veya ücretsiz olarak tüm kullanıcıların içerik yüklemesi yapabildikleri bir platformdu. Ancak 15 Mayıs itibarıyla bu durum değişecek. Öyle ki bugüne dek hesap sahibi olmadan platforma içerik yükleyen kullanıcılara ait tüm paylaşımlar silinecek. Yapabileceğiniz tek şey, yüklediğiniz tüm içeriklerin bir kopyasını indirmek. 

Müstehcen içerikler de silinecek

Imgur

Imgur tarafından alınan tek karar, misafir olarak yüklenen içeriklerin silinmesi değil. Platform, bundan sonraki süreçte çıplaklık veya pornografi içeren müstehcen içeriklere de göz açtırmayacak. Platformun kullanım koşullarına uymayan tüm içerikler otomatik olarak silinecek. 

Yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcıların 15 Mayıs'tan önce harekete geçmeleri gerekecek. Bu bağlamda; bugüne dek misafir olarak yüklenen tüm içeriklerin, bir hesap oluşturduktan sonra yeniden yüklenmesi gerekecek. Bu uğraştırıcı süreç, platformdaki milyonlarca içeriğin kaybolmasına neden olabilir.

Tüm internet dünyası etkilenebilir

Imgur, tüm misafir fotoğrafları sileceğinden Imgur'dan görsel alıp web sitesine embed edilen görseller de silinmiş olacak. Dolayısı ile binlerce web sitesindeki milyonlarca görsel bir anda buhar olup uçabilir.

Kaynak : https://help.imgur.com/hc/en-us/articles/14415587638029/
19
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
19
7
1
0
0