Instagram, BeReal’ın Özelliğini Kopyaladı: Spontane Hikayeler'i Yalnızca Fotoğraf Paylaşanlar Görebilecek

8
8
0
0
0
Instagram, BeReal’ın Özelliğini Kopyaladı: Spontane Hikayeler'i Yalnızca Fotoğraf Paylaşanlar Görebilecek
Instagram, her geçen gün platforma eklediği özelliklerle dikkat çekiyor. Şirketin, şimdi de BeReal benzeri “spontane hikayeler” özelliğini uygulamaya getireceği ortaya çıktı.

BeReal uygulaması zamanla popülaritesini kaybetti. Ancak uygulamanın özellikleri, diğer sosyal medya platformlarına ilham vermeye devam ediyor. Birçok sosyal medya platformu BeReal’dan “esinlendiği” pek çok özelliği uygulamalarına entegre etti. Şimdi de Instagram’ın BeReal benzeri yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. 

Matt Navarra, paylaştığı bir Twitter gönderisinde Instagram’a BeReal özelliğine benzeyen ve “spontane hikayeler” adı verilen bir özelliğin geldiğini duyurdu. Özelliğe göre kullanıcılar, rastgele bir anda ortaya çıkan bildirimle anlık olarak fotoğraflar paylaşabilecekler.

Sadece “spontane hikayeleri” kullananlar fotoğrafları görebilecek

Instagram bu yeni “spontane hikayeler” özelliğini "arkadaşlarınızın günlük yaşamlarından rastgele anları görmenin yeni bir yolu" olarak tanımlıyor. Yeni özellikle birlikte uygulama, herkese rastgele bir zamanda günlük bir bildirim gönderecek. Kullanıcılar daha sonra ön ve arka kameralarla aynı anda ne yaptıklarını paylaşmak için 5 dakikalık bir süreye sahip olacaklar.

Kullanıcılar fotoğraflarını paylaşmadan, herhangi birinin özelliği kullanarak paylaştığı fotoğrafı da göremeyecek. Paylaşılan fotoğraflar, bir sonraki günün bildirimi gelene kadar platformda durmaya devam edecek. 

Yeni özellikler, Instagram’da yer alan “hikayeler” bölümünün hemen yanında ayrı bir sekme olarak gözükecek. 

8
8
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
8
0
0
0