• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 13, Tersine Kablosuz Şarj Destekleyebilir

iPhone 13'lerin Tersine Kablosuz Şarjı Destekleyeceği İddia Edildi

22
6
2
1
0
EverythingApplePro isimli YouTube kanalının Sahibi Max Weinbach’ın iddiasına göre iPhone 13 cihazlarda daha büyük bir şarj bobini ve tersine şarj sistemi görebiliriz.

Apple’ın bu yıl tanıtmasını beklenen yeni iPhone’lar hakkında sürekli olarak yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz gün deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kou’nun iPhone 13 hakkındaki açıklamasını sizlere aktarmıştık.

Yeni nesil iPhone'lar hakkında ortaya atılan yeni iddialara göre iPhone 13 cihazlarda kullanılacak olan kablosuz şarj bobini daha büyük olabilir ve tersine şarj destekleyebilir. Ayrıca bu sistemin şarj dışında farklı faydaları da olabilir.

Tersine şarj iPhone ailesine gelebilir

Kablosuz Şarj teknolojisi

Bu iddiayı ortaya atan kişi ise EverythingApplePro isimli YouTube kanalının sahibi Max Weinbach. Max’in iddialarına göre iPhone 13 cihazlarda daha büyük bir şarj bobini kullanılabilir ve bu şarj bobini tersine şarj destekleyebilir. Tersine şarj teknolojisi, bir telefonu kullanarak başka bir telefonu şarj etmenize olanak sağlayan bir teknoloji.

iPhone 12’nin kablosuz şarj bobini 15 W şarj destekliyor. Eğer Apple, yeni seride daha büyük bir şarj bobini kullanırsa 15 W'ın üzerine çıkılabilir ve kablosu şarj sürelerinde ciddi bir azalma olabilir. Bunun yanında daha büyük şarj bobini ile ısı da daha dengeli bir şekilde telefona dağıtılabilir ve cihazların şarj olurken ısınmasının önüne geçilebilir.

iPad cihazlara kablosuz şarj gelebilir

Kablosuz Şarj iPhone 12

Geçtiğimiz haziran ayında Bloomberg’ün kaynakları, Apple’ın yeni iPad cihazlarına kablosuz şarj özelliğini getirmek istediğini belirtti. iPad cihazlara eklenmesi hedeflenen bu kablosuz şarj teknolojisi ise iki taraflı olarak kullanılabilecek. Yani cihazın hem arka hem de ön tarafından kablosuz şarj kullanılabilecek. Eğer bu teknoloji iPhone 13’lere ekleneceği tahmin edilen kablosuz şarj teknolojisi gibi tersine şarj desteklerse, iPad cihazlar kablosuz powerbank gibi kullanılabilir.

Apple, 2017 yılından beri yüksek güçte kablosuz şarj için denemeler yapıyor. Bu kapsamda şirket, 2017 yılında PowerbyProxi markasını satın almıştı. Bu marka 100 W’a kadar kablosuz şarj destekleyen teknolojiler geliştirmişti. Ortaya atılan son iddialara göre Apple, bu teknolojiyi yeni cihazlarına sağlıklı bir şekilde aktarmış olabilir.

Yeni iPhone 13’lerden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Kaynak : https://appleinsider.com/articles/21/07/04/larger-iphone-13-charging-coils-could-enable-reverse-wireless-charging?utm_medium=rss
22
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
22
6
2
1
0