Kablosuz Klavyeler Güvenliğinizi Tehlikeye Atıyor

0
0
0
0
0
Kablosuz Klavyeler Güvenliğinizi Tehlikeye Atıyor
USB dongle ile çalışan kablosuz klavyelerin güvenliklerine yönelik yapılan bir test ilginç sonuçlar ortaya koydu. Kablosuz klavyelerin üzerinden bilgilerin nasıl kolayca ele geçirildiğini birlikte izleyelim.

Kablosuz klavyeler sağladığı esnek kullanımla işimizi kolaylaştırsa da güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Bu konudaki en etkileyici araştırmalardan biri Bastille KeySniffer tarafından gerçekleştirildi. Sonuçlar birçok kablosuz klavyenin kolayca kırılabildiğini gösteriyor.

Aralarında HP, Toshiba, Kensington, General Electric gibi birçok markanın bulunduğu 12 üreticinin kablosuz klavye modelleri test edildi. Test modellerinden üçte ikisinde  KeySniffer hacklemesi başarılı oldu. USB üzerinden laptopa bağlanan 2.4 GHz anten ve birkaç yazılım ile 75 metre menzildeki kablosuz klavyeleri hackleyebilen ekip, ele geçirdiği bilgisayarlardan yapılan tüm girdileri kendi takip ekranında görebiliyor…

Kişisel gizliliği yerle bir eden bu işlem, banka bilgileri, kredi kartı numaraları ve birçok şifrenin tespit edilmesi amacıyla da kullanılabilir. Yaklaşık 100 doları bulmayan ve kolayca satın alınabilen bileşenler ile yapılan bu işlem oldukça korkutucu. Ne yapabiliriz diyecek olursanız, en azından şuradaki listede yer alan modelleri kullanmamanızı öneririm.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0