Logitech, Kendinizi Lewis Hamilton Gibi Hissedeceğiniz Yeni Direksiyon Setini Tanıttı (PlayStation 5 Yanında Ucuz Kalıyor)

21
6
3
3
1
Logitech, simülasyon dünyasında yeni bir sayfa açacak ilk 'direct drive' direksiyonu G PRO Racing Wheel'ı tanıttı.

Dünyanın en popüler çevre birimi üreticilerinden Logitech’in oyun markası Logitech G, yepyeni oyun direksiyonu G PRO Racing Wheel’ı tanıttı. Özellikle simülasyon ve yarış tutkunlarını kendisine çekecek olan direksiyon seti, Logitech’in de bu sektörde bir anlamda 'ilk' modeli oldu.

Logitech G PRO Racing Wheel, daha önceki Logitech direksiyonların aksine ‘direct drive’ teknolojisine yer veriyor. Markanın yeni modeli, bu özelliğiyle direksiyon dünyasındaki Fanatec gibi üreticilerin modelleriyle yarışacak.

Rakiplerinden çok daha fazla güç sunacak:

logitech g pro racing wheel

Logitech tarafından paylaşılan detaylara göre yeni G PRO Racing Wheel direksiyonu, direct drive özelliği sayesinde 11 newton metreye kadar geri dönüş tepkisi sağlayabilecek. Oyuncular, bu yüksek güç sayesinde araçlarının tepkisini ve hareketini çok daha üst düzeyde hissedebilecek ve sürüş deneyimi üst seviyelere taşınacak. Tabii bu gücü tam kapasitede kullanacak kişilere bir uyarımız var: Kaza yaptığınızda ellerinizi direksiyondan çekin.

logitech g pro racing wheel

Yeni direksiyonun pedallarıysa daha önce görülmemiş bir özelliği barındıracak. Oyuncular, pedallar arasındaki aralığı kendi sürüş tercihlerine göre pedalları kaydırarak değiştirebilecek. Bununla birlikte her üç pedalın sertliği de istendiği gibi ayarlanabilecek.

logitech g pro racing wheel

Öte yandan rakip üst düzey direksiyon üreticilerinde olduğu gibi Logitech de yeni profesyonel modelinde direksiyon ve pedalı birbirinden ayrı olarak satışa sunacak. Sadece direksiyon 999 dolar, debriyaj, fren ve gaz pedallarına yer veren pedal kurulumu ise 349 dolardan satışa çıkacak. Ürünün Türkiye fiyatı ve Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz açıklanmadı. Logitech G PRO Racing Wheel, yurt dışında bu ay içinde satışa sunulacak.

Kaynak : https://ir.logitech.com/press-releases/press-release-details/2022/Logitech-G-Launches-Professional-Grade-PRO-Racing-Wheel-and-Pedals/default.aspx
21
6
3
3
1
Emoji İle Tepki Ver
21
6
3
3
1