Apple, macOS Catalina 10.15.1 Güncellemesini Yayınladı: İşte Tüm Yenilikler

5
2
2
1
0
Apple, macOS Catalina'da birçok iyileştirme ve yenilik getiren macOS Catalina 10.15.1 güncellemesini yayınladı. Güncellemeyle birlikte AirPods Pro için de destek geldi.

Apple, beklenen düzeltmeleri getiren macOS Catalina güncelleştirmesini bugün yayınladı. Mac App Store’dan ücretsiz şekilde indirebileceğiniz macOS Catalina 10.15.1 güncellemesi, uyumlu olan tüm Mac bilgisayarlara kurulabilir.

macOS Catalina 10.15.1, macOS’a gelen oldukça önemli bir güncelleştirme. Yeni sürümle birlikte Mac bilgisayarlara iOS 13.2 ile gelen yeni emoji karakterleri, AirPods Pro için destek ve Siri için güvenlik kontrolleri geliyor. Getirilen güvenlik kontrolleri sayesinde Mac kullanıcıları, Siri kayıtlarını Apple ile paylaşmalarını engelleyebilecekler.

macOS Catalina 10.15.1, AirPlay 2 desteği getiriyor:

macos catalina

Yeni sürümle birlikte AirPlay 2 için de destek geliyor. Bunun yanında HomeKit Secure Video ve HomeKit aksesuarlarına da ayrı destek getiriliyor. Tabii son iOS sürümüyle gelen 457 cinsiyetsiz emoji tasarımı da macOS’a eklenen yenilik arasında yer alıyor.

macOS Catalina 10.15.1 güncellemesi, yeniliklerle birlikte beraberinde önemli geliştirmeleri ve düzeltmeleri de getiriyor. Artık Fotoğraflar uygulamasında dosya isimlerini görebileceksiniz. Bunun yanında Mesajlar uygulamasında yaşanan bildirim sorunu da ortadan kaldırıldı. Ayrıca Kişiler uygulamasını başlattığınızda son açtığınız kişiyle karşılaşma sorunu da çözüldü. Güncellemeyle birlikte macOS Catalina’nın gelmesiyle ortadan kalkan iTunes’un kütüphanesini Music, Podcasts ve TV uygulamalarına geçirme deneyimi de iyileştirildi.

Apple, bundan bir hafta önce macOS Catalina için 19A603 sürüm güncellemesini getirmişti. Son gelen güncellemeyle birlikte düşük disk alanı olan Mac'lerde kurulum güvenliği artırılmış ve kurulum sırasında çıkan sorunlar ortadan kaldırılmıştı. Bununla birlikte çoklu iCloud hesabı eklendiğinde şart ve koşulları kabul etmenizi önleyen sorun da çözülmüş, Apple Arcade oyunlarını oynarken Game Center verilerinin kaydedilme güvenliği de artırılmıştı. Bu ufak güncellemeden sonra gelen büyük güncellemeyle birçok sorunu düzeltilen yeni macOS Catalina sürümüyle işletim sistemi, kullanıcıların birçok sıkıntısını giderecek gibi duruyor.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2019/10/29/apple-releases-macos-catalina-10-15-1/
5
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
2
1
0