Türk Oyun Şirketi Manc Games, Blokzincir Projesi İçin 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

10
4
3
2
0
Türk oyun şirketi Manc Games, blokzincir projesi Mancium için 50 milyon dolar yatırım almayı başardı.

“Bil Kazan Oyna”, “Miskett”, “Okey Muhabbet” ve “101 Muhabbet” gibi oyunlarıyla milyonlarca mobil oyuncuya ulaşmayı başaran Türk oyun şirketi Manc Games, bugün önemli bir haberle gündeme geldi. Oyun geliştiricisi, blokzincir projesi için 50 milyon dolar yatırım almayı başardı. 

Şirket, paylaştığı açıklamasında oyun içi varlığı Mancium için GEM Digital Limited ile 50 milyon dolarlık yatırım anlaşması yapıldığını ifade etti. 

50 milyon dolar yatırım alacak olan Mancium nedir?

manc

Manc Games tarafından geliştirilen blokzincir projesi Mancium’un uygulama içi satın alımlar, özel oyun içi etkinlikler ve Manc Academy’nin desteklenmesi gibi işlemlerde kullanılacak. Bununla birlikte Mancium’un şirketin yakın gelecekte piyasaya süreceği oyunlarının Meta sürümlerinde oyun içi özelliklere ve yeteneklere sahip olunmasını mümkün kılması hedefleniyor. 

Bunların yanı sıra Mancium, projeye yatırım yapanların şirketin tüm oyunlarını kapsayan ekosisteminde paydaş olmasını sağlayacak. Bu sayede aslında Mancium yatırımcıları, Manc'ın da bir yatırımcısı olacak.

Manc CEO’su ve kurucusu Halit Emre Aydın, GEM işbirliği ile Manc’ın küresel bir oyun şirketi olmaya bir adım daha yaklaşacağını açıkladı. Aydn, sadece mobil oyun sektöründe değil, bütün oyun ekosisteminde küresel bir firma olmayı hedeflediklerini, bu hedefe bir adım daha yaklaştıklarını belirtti. 

10
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
3
2
0