Tüm Acılarına Rağmen Gülümseyen Fenomen Amca 'Hide The Pain Herold' Vodafone'un Reklam Yüzü Oldu [Video]

37
6
1
1
0
Tüm Acılarına Rağmen Gülümseyen Fenomen Amca 'Hide The Pain Herold' Vodafone'un Reklam Yüzü Oldu [Video]
Dünya genelinde hizmet veren telekomünikasyon şirketi Vodafone, yeni reklamlarında internetin tanınan yüzlerinden ‘Hide The Pain Harold’u kullandı.

İnternette çoğunlukla 9GAG ile başlayan ve o günden bu zamana çok garip bir düzeye evrilen ‘meme’ kültürünün şüphesiz en çok tanınan suratlarından biri olan ‘Hide The Pain Harold’ bugün artık o kadar fazla kullanılmasa da görünce herkesin tanıdık hissettiği bir surat.

Küresel telekomünikasyon şirketi Vodafone, akıllıca bir reklamcılık hamlesi yaparak gerçek ismi Andras Arato olan Hide The Pain Harold meme’nin yüzünü reklamlarında kullanmaya başladı. Gelin reklamı beraber izleyelim.

Hide The Pain Harold, Vodafone reklamlarında:

Parık cezası yemek...

...ve hafta sonu patronun 'çiçeğine' bakmak

Reklamda Vodafone, ‘acısını gizleyen Harold’u gerçek anlamıyla kullanmış. Reklamdaki adam bir park cezası aldıktan sonra arabasının çalınmasıyla karşı karşıya kalıyor, hafta sonu patronunun çiçeğine bakması gerektiğini öğreniyor. Harold da acısını gizleyerek ekrana bakıyor.

Arató'nun karakteri, yaşadığı durumlardan duyduğu rahatsızlığı bastırıyor çünkü yeniden başlatılan 'Vodafone Happy' programının kazananı olarak seçildiğine dair bir bildirim aldı. Vodafone Happy Programı, müşterileri sadakatlerinden ötürü Dubai gezisi, MINI Full Electric araba ve L5 lazer televizyon gibi ödüllerle ödüllendiren bir programdır.

Kaynak : https://designtaxi.com/news/419748/Vodafone-Enlists-Hide-The-Pain-Harold-To-Endure-Intolerable-Situations/
37
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
37
6
1
1
0