Mercedes'in Geçmişle Geleceği Bir Araya Getirdiği İlginç Konsept Araç

57
17
6
4
1
Mercedes, 118 yıl önce ürettiği 35 PS modelini geleceğe taşıyacak olan konsept tasarımını paylaştı. Orijinaline sadık kalınarak tasarlanan yeni konsept model, oldukça basit tasarım çizgilerine sahip.

Konsept otomobiller, günümüzün teknolojik gelişmeleriyle geleceğin tahmini teknolojik gelişmelerini harmanlanmasından ortaya çıkıyor ve oldukça ilginç tasarımlara sahip olabiliyor. Konsept otomobiller, genellikle geleceğe yönelik olarak tasarlanıyor. Mercedes’in ortaya çıkan yeni konsept tasarımı ise 1901 model Mercedes 35 PS modelini geleceğe taşıyor.

Araç, tarihi görüntüsünü koruyor

mercedes konsept tasarım aracı

Mercedes bugün Vision Mercedes Simplex konseptini açıkladı. Bu konseptin içerisinde 1901 yılında üretilen Mercedes 35 PS modelinin tasarımı da yer alıyor. Yeni bir görünüm kazanan otomobil oldukça sade ve şık görünüyor. İlk görünüşte bile nostalji havasını yaşatan konsept 35 PS, tekerlekleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Muhtemelen elektrikli olarak yeniden yorumlanan otomobil, iki kişilik.

Aracın ızgara kısmı da ilginç kısımlardan birisi. Rose Gold renkli bir çerçeveyle çevrilen ızgara bölümünde, 20. yüzyılın başlarındaki Mercedes logosunu dijital olarak gösteren üç boyutlu bir ekran yer alıyor. Aracın iç kısmındaki gösterge paneli ise radikal bir şekilde basitleştirilmiş durumda. Sürücüler artık yalnızca ihtiyacı olan bilgileri görebilecek. Direksiyon kolunun tasarımı ise gemilerden esinlenilmiş gibi. Aracın siyah ve beyaz karışımı rengi, bir kontrast oluştururken mavi iç döşeme aracı daha şık hale getiriyor.

mercedes vision simplex konspeti

Pek çok üretici ve tasarımcı gelecekteki araçların bir önizlemesini yapmak için konsept tasarımlar yapıyorlar. Mercedes-Benz’in gelecek vizyonunu ortaya koyan bu tasarım üretime geçer mi geçmez mi henüz bilmiyoruz fakat ilerleyen zamanlarda böyle tasarımlar göreceğimiz açık.

Kaynak : https://www.cnet.com/g00/roadshow/news/vision-mercedes-simplex-concept/?i10c.ua=1&i10c.encReferrer=&i10c.dv=19
57
17
6
4
1
Emoji İle Tepki Ver
57
17
6
4
1