Mısır Piramitlerinde Gizemli Bir Detay Ortaya Çıktı!

5
2
2
1
0
Mısır'daki piramitlerde ortaya çıkan bir detay, yeni bir gizemi ortaya koyuyor olabilir.

ScanPyramids projesi kapsamında piramitler, ısı ölçen kızılötesi ışınlarla, muon radyografik resimleme aracı ve 3D’ye aktarım araçları ile tarandı. Şimdiye dek Büyük Keops Piramidi’nde birçok gizemli boşluk bulundu, ve bu boşluk hakkında taramalar devam ediyor.

Mısır Antik Varlıklar Bakanı bulunan iki anomaliyi doğruladı. Fakat ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Bakanın basına kısıtlı bilgi vermesi gelecekte araştırmacıların daha çok gizli bölme bulmuş olabilecekleri işaretini veriyor.

Bu sıradışı bölmelerden biri piramidin üst tarafında, binlerce yıl önce yapılmış bir alan. İkinci sıradışı kısım ise kuzeydoğu yüzünde. Bakanlığın açıklaması piramitlerin iç kısımlarının geleneksel olmayan yöntemlerle araştırılmaya başlanmasının birinci yıldönümünde oldu. Muon tespiti yöntemi ile enerji parçaları piramidin içindeki nesneleri farketmemizi sağlıyor. Kızılötesi ısı haritası çıkarılarak içerideki nesnelerin türleri, fotometri yöntemi ile de şekilleri öğrenilebiliyor.

ScanPyramid projesinin kordinatörü Hany Helal gelecek araştırmalarda bulunan aomalilerin boyutlarını ve ne olduklarını öğreneceğiz diyor. Geçen 12 haftada büyük ilerleme kaydeden araştırmacılar, projeye devam etmek istiyor. Henüz projenin uzatılıp uzatılmayacağı duyurulmadı. Antik Varlıklar Bakanı projenin bir yıl daha uzatılabileceği konusunda işaretler verse de buna herhangi bir bütçe ayrılmış değil. Gizemler hemen gözler önüne serilmeyecek gibi görünüyor.

Geçen yıl da uluslararası bir araştırmacı grubu piramidin içinde birşeyin dolaştığını ileri sürmüştü. Araştırmacılar çeşitli ısı testleri ile ölçtükleri piramitte bazı kısımların ısı farklarının anormallik gösterdiğini duyurmuştu.

Kaynak : http://www.ewao.com/a/researchers-confirm-two-anomalies-inside-great-pyramid-giza/
5
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
2
1
0