Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişim Tarihi Nihayet Belli Oldu

78
19
6
5
3
Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişim Tarihi Nihayet Belli Oldu
Oyuncuların her senenin E3 fuarında "Acaba bu sefer çıkış tarihi verecekler mi?" diye heyecanla beklediği Mount & Blade II: Bannerlord’un erken erişime açılma tarihi belli oldu.

Efsane Mount & Blade’in ikinci oyunu Bannerlord, artık bir mit hâline gelmiş durumda. Her sene oyun için "şu tarihte çıkacak", "çıkmayacak" gibi değişik başlıklarla haberler yapılıyor ancak bu sefer elimizde kesin bir bilgi var. Mount & Blade II: Bannerlord resmen geliyor. Geliştirici TaleWorlds’ün yaptığı açıklamayla birlikte oyunun erken erişime açılma tarihi belli oldu.

TaleWorlds, bugün YouTube kanalında yayınladığı videoda erken erişimin Mart 2020’de Steam’de açılacağını belirtti. Yani hepimizin beklediği haber sonunda gelmiş oldu. Mount & Blade II: Bannerlord, tam 7 ay sonra oynanabilir olacak.

Mount & Blade II: Bannerlord duyuru videosu:

Yeni Mount & Blade oyunu için oluşan beklenti, Warband’da bir baskına liderlik etmeyen insanlar için oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Bu yüzden Mount & Blade’in ne olduğuna dair kısa bir özet geçelim:

Mount & Blade’de tek bir karakteri oynuyorsunuz. Yoldaşlarınız ile birlikte savaşarak yavaş yavaş ün ve servet kazanıyorsunuz. En sonunda bir ordu kurarak istediğiniz yerleri feth edebiliyorsunuz. Oyunun en çok kendine bağlayan tarafı ise RPG yönünün güzel işlenmesi ve açık dünyada fazlasıyla serbest olmanız.

Mount & Blade II: Bannerlord, Warband’den sonra tam olarak 9 yıl boyunca "çıkacak", "çıkmayacak" söylentilerini doğurdu. Oyun, sürekli ertelendi veya bir sorun oldu ancak bu sefer kesin gibi görünüyor. Tabii oyunun bu kadar beklemesinin bir dezavantajı da şu: Günümüz teknolojisine uygun bir şekilde geliştirilmemiş olursa, birçok insanın beklentisi çöpe gitmiş olacak. Bu da geliştirici TaleWorlds’un kulaklarını fazlasıyla çınlatabilir.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/mount-and-blade-ii-bannerlord-now-has-an-early-access-release-date/
78
19
6
5
3
Emoji İle Tepki Ver
78
19
6
5
3