Nostalji Rüzgarı Estiren Atari VCS'nin Final Tasarımı Belli Oldu

17
3
2
2
1
Atari 2600'ın mirasına sahip çıkan nostaljik tasarımlı Atari VCS'nin final tasarımı nihayet belli oldu.

Medium.com’dan geliştiriciler, oyun dünyasının nostaljik üyesi olacak Atari VCS’nin üretime hazır hale gelen final tasarımını ortaya çıkardı. Final tasarımının geçtiğimiz yıl ortaya çıkarılan prototip tasarım ile oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. İki tasarım arasındaki belki de en büyük fark, final tasarımında USB girişlerinin öne alınmış olması.

Sonuç olarak Atari VCS bir ‘oyun konsolu’ ve onu satın alanlar bir kontrolcü ya da klavye bağlamak zorunda kalacaklar. USB girişlerinin ön tarafta bulunması, kontrolcü ve klavyenin konsola bağlanmasını oldukça kolay hale getirecektir.

Bununla birlikte cihazın son tasarımı daha az plastik ve kalbinde bulunmak AMD Ryzen işlemciyi soğutmak için daha fazla alana sahip. Ayrıca önde yer alan LED’ler kaldırılarak yalnızca Atari’nin logosu olan Fuji bırakılmış.

Atari VCS’nin bu yılın sonlarında piyasaya çıkması bekleniyor. Konsolun şu ana kadar pek çok erteleme, revizyon ve hatta isim değişikliğinden geçtiğini düşünürsek final tasarımının sanıldığı kadar heyecan yaratmadığını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/03/31/atari-vcs-final-design/
17
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
17
3
2
2
1