• Anasayfa
  • Mobil
  • OnePlus 6 ve 6T İçin OxygenOS 10.3.5 Güncellemesi Yayınlandı

OnePlus 6 ve 6T İçin OxygenOS 10.3.5 Güncellemesi Yayınlandı

17
2
0
0
0
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, 2018'de tanıttığı OnePlus 6 ve 6T modelleri için OxygenOS 10.3.5 güncellemesini yayınladı. Genel olarak hata düzeltmelerine odaklanan güncelleme, ayrıca cihazlara OnePlus Buds desteği de ekliyor.

Piyasaya sürdüğü fiyat / performans akıllı telefonlarıyla son dönemlerin en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri hâline gelen OnePlus, telefonları için düzenli olarak yayınladığı güvenlik ve donanım yazılımı güncellemeleriyle dikkat çekiyor. Öyle ki şirket, Android cephesinde Google'ın yanı sıra üç büyük işletim sistemi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi desteğini garanti eden birkaç markadan biri olarak biliniyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi, döneminin en çok konuşulan akıllı telefonlarından olan OnePlus 6 ve 6T modellerini 2018 yılında piyasaya sürmüştü. Kutusundan sırasıyla Android 8.1 Oreo ve Android 9 Pie işletim sistemiyle çıkan her iki cihaz da daha sonraları Android 10 işletim sistemi güncellemesini aldı. Şimdiyse şirket, birçok sistemsel iyileştirme içeren OxygenOS 10.3.5 güncellemesini bu telefonlar için yayınladı.

OxygenOS 10.3.5 güncellemesi neler içeriyor?

OnePlus 6

Temmuz 2020 güvenlik yamasıyla birlikte gelen yeni güncelleme, temel anlamda genel hata düzeltmelerine odaklanıyor. OnePlus 6 ve 6T cihazlara ayrıca OnePlus Buds desteğini de ekleyen OxygenOS 10.3.5 güncellemesinin detayları ise şu şekilde:

  • RAM yönetimi optimize edildi.
  • Chrome'da gezinirken kilitlenme sorunu düzeltildi.
  • Logkit'i açarken ortaya çıkan siyah ekran sorunu düzeltildi.
  • Sistem kararlılığı artırıldı ve genel hatalar düzeltildi.
  • Android Güvenlik Yaması düzeyi 2020.07 olarak güncellendi.
  • GMS paketi 2020.05 olarak güncellendi.

240 MB boyutundaki bu güncelleme, OTA üzerinden tüm kullanıcılara dağıtılıyor. Kullanıcılar, telefonlarında Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemeleri adımlarını takip ederek güncellemenin kendi telefonu için yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edebilir.

Gelecekteki güncellemelerden bahsedecek olursak hem OnePlus 6'nın hem de 6T'nin önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan Android 11 güncellemesini alması planlanıyor. Bu noktada şirket tarafından güncellemenin tarihi için yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak : https://www.androidheadlines.com/2020/07/oneplus-6-6t-receiving-oxygenos-10-3-5-with-july-security-patch.html
17
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
2
0
0
0