"Rusya'nın Amazon'u" Ozon, Türkiye'de Ofis Açıyor: Türkiye'den Rusya'ya Ürün Satışı Kolaylaşacak

29
13
7
1
0
Rusya'nın Amazon'u olarak tanınan Rusya merkezli e-ticaret platformu Ozon, Türkiye'de ofis açacağını açıkladı. Şirket, Türkiye'den Rusya'ya gönderim süresinin 6-8 güne düşeceğini öne sürdü.

1998 yılında kurulan ve “Rusya’nın Amazon'u" olarak anılan Rusya merkezli e-ticaret platformu Ozon, bugün büyük bir haberle gündeme geldi. E-ticaret platformu, Türkiye’de ofis açacağını açıkladı. Şirket, bu kapsamda Türkiye ile Rusya arasındaki ticareti kolaylaştıracağını, böylece Rus tüketicilerin platform üzerinden Türk satıcılardan doğrudan ürün satın almasına olanak sağlayacağını paylaştı.

Ozon, paylaştığı açıklamasında “Ozon Türk satıcıların ürünlerine karşı artan talebi görüyor ve piyasada pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor. 2022’nin ilk yarısında Türk satıcıların sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla iki kat yükselirken, Türkiye’den Rusya’ya satışı gerçekleştirilen ürünlerin sayısı da üç katına çıktı.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’den Rusya’ya teslim süresi düşecek:

ozon

Ozon, açıklamasında Türk satıcıları yakından ilgilendiren bir detaya yer verdi. Şirket, satıcıları platforma katılmaya teşvik etmek için ürünlerin Türkiye’den Rusya’ya gönderim süresinin 6-8 güne düşeceğini, Pazar yeri dilleri arasına Türkçe’nin dahil edileceğini açıkladı. Bununla birlikte Ozon Türkiye Müdürü Hazal Maras, Ozon’un Türk satıcılara Türkiye’den Rusya’ya satışların akışını sağlamada destek olmak istediğini paylaştı.

Peki Rusya'dan Türkiye'ye satış başlayacak mı?

Ozon'un resmi sitesinde halihazırda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Dahası, yapılan açıklamalar şu ana kadar Türkiye'den Rusya'ya gerçekleştirecek satışlar üzerine gerçekleşti. Ozon'un Türkiye ofisini açmasıyla birlikte Türkiye'deki kullanıcıların da Ozon üzerinden Rus ürünleri satın alıp alamayacağı şimdilik bilinmiyor.

Sonbaharda aktif çalışmalara başlanması planlanıyor:

Ozon, üst yönetimin şu anda İstanbul’da Türkçe bilen ve yerel tüketici sektörünün özelliklerini bilen uzmanlardan oluşan bir ekip oluşturmakta olduğunu, sonbahar döneminde aktif çalışmalara başlamayı planladığını açıkladı. E-ticaret platformu, geçtiğimiz yıl 6 milyar dolar ciro elde etmişti.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/rus-e-ticaret-sirketi-ozon-turkiyede-ofis-acacak-7338078/
29
13
7
1
0
Emoji İle Tepki Ver
29
13
7
1
0