• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note20'nin Antimikrobiyal Kılıfı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note20'ye Ait Antimikrobiyal Kaplamalı Kılıflar Ortaya Çıktı

19
2
2
1
1
5 Ağustos'taki 'UNPACKED' etkinliğinde tanıtılacak Samsung Galaxy Note20 serisine ait antimikrobiyal kaplamalı kılıflar ortaya çıktı. Samsung markalı kılıfların üzerinde bulunan bu kaplamanın, koronavirüse karşı etkili olduğu ve virüs partiküllerinin kılıf yüzeyinde kalmasını engellediği söyleniyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 5 Ağustos'taki 'UNPACKED' etkinliği nedeniyle şu sıralar oldukça hareketli bir dönem geçiriyor. Yılın ikinci UNPACKED etkinliği için artık gün sayan şirket, yeni cihazların yanı sıra bir yandan da aksesuarlar üzerinde çalışıyor. Bu aksesuarlardan biriyse geçtiğimiz günlerde tescili yapılan antimikrobiyal kaplamalı kılıf.

Bildiğiniz gibi 2020 yılı pek de normal geçmiyor. Özellikle geçtiğimiz yılın sonlarında patlak veren yeni tip koronavirüs salgını, dünya genelindeki birçok firmayı olumsuz yönde etkiliyor. Bu noktada Güney Koreli teknoloji devi ise antimikrobiyal kaplamalı kılıflar ile bu durumu tersine çevirmek ve devam eden salgından yararlanmak istiyor gibi görünüyor.

Samsung'un antimikrobiyal kaplamalı kılıflarına ait görüntüler ortaya çıktı:

Çevrimiçi ortamda sızdırılan görüntülerde, farklı renklerde üç telefon kılıfı görüyoruz. Kutuda olduklarından kılıfların tasarımını ya da neler sunduklarını tam olarak bilemesek de üstlerinde yer alan ibare sayesinde antimikrobiyal kaplamaya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Samsung markalı kılıfların üzerine uygulanan bu kaplamanın, koronavirüse karşı etkili olduğu ve virüs partiküllerinin kılıf yüzeyinde kalmasını engellediği belirtiliyor.

Görüntülere baktığımızda kılıflarda dikkat çeken bir diğer nokta ise kapağın sağ tarafındaki şeffaf şerit oluyor. Bu şeffaf kısım sayesinde kullanıcılar saati ve bildirimleri kolaylıkla kontrol edebilecek, tarih ve pil durumunu görüntüleyebilecekler.

Yazımızı noktalamadan önce Samsung'un yeni Galaxy Note20 ailesini 5 Ağustos'taki 'UNPACKED' etkinliğiyle birlikte tanıtacağını tekrardan hatırlatalım. Türkiye saatiyle 17.00'da yayınlanmaya başlayacak bu etkinlikte, Galaxy Note20'lerin yanı sıra Galaxy markasına ait diğer pek çok yeni ürünün de gösterilmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note20_ultra_5g_to_get_antimicrobial_flip_cover-news-44452.php
19
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
19
2
2
1
1