• Anasayfa
  • Mobil
  • Kamera Tasarımıyla Dikkat Çeken Galaxy S11 Konsepti

'Kamerası Ne Olur Böyle Olmasın’ Dedirten Samsung Galaxy S11 Konsepti

112
49
33
23
17
Samsung'un 2020 yılında piyasaya süreceği yeni amiral gemisi Galaxy S11'in konsept tasarım görselleri ortaya çıktı. Önden Galaxy Note 10'a fazlasıyla benzeyen cihaz, arka kamera tasarımıylaysa fazlasıyla eleştirilecekmiş gibi görünüyor.

Yılın sonlarına doğru yaklaşırken gözler, Samsung'un 2020 yılında piyasaya süreceği ilk amiral gemisi olan Galaxy S11'in üzerinde. Şirketin Galaxy S11 serisini 3 farklı modelle piyasaya sürmesi bekleniyor. Galaxy S11 ve S11e'nin 4G ve 5G çeşitleriyle, S11+'ın ise standart olarak 5G ile geleceği bildiriliyor.

Artık Galaxy S11'in yüksek kaliteli render görselleri de ortaya çıktı ve görüntüler, kamera tarafında birkaç sürprizle birlikte bazı tasarım değişikliklerini ortaya koyuyor. Samsung'un yeni amiral gemisi, Galaxy Note 10 serisinde gördüğümüz tasarıma yakın bir yönelimle karşımıza çıkıyor.

samsung galaxy s11 tasarımı render

Render görüntülerinde dikkat çeken ilk şey, Samsung Galaxy S11'in ekran panelindeki kamera deliğinin merkeze taşınmış olması. Ekranın üst ve alt kısmındaki çerçevelerin Galaxy S10'a göre daha ince olduğu, yan tarafların ise neredeyse aynı kalınlıkta olduğu görülüyor. Ekranı kapatan ön panelde sadece ahize yer alıyor. Cihaz, 6.7 inçlik çift taraftan kavisli bir yapıya sahip.

Yan tarafa geldiğimizde ses açma-kapatma ve güç düğmelerinin sağ tarafta yer alacağını görüyoruz. Fiziksel düğmelerin yerleştirildiği alan, kullanıcıların tuşlara basmasını kolaylaştırmak için biraz yükseltilmiş görünüyor. Solda tarafta ise hiçbir tuş yok.

samsung galaxy s11 tasarım render

Ekranın alt kısmında ise sağda hoparlör, solda mikrofon, ortada ise USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor. Samsung Galaxy S11'in Telefonun 161.9 x 73.7 x 7.8 mm (arka kamera çıkıntısıyla 8.9 mm) boyutlarında olacağı, cam arka panele ve metal çerçevelere sahip olacağı belirtiliyor.

Arka tarafta, Galaxy A51 ve A71 akıllı telefonlarının render görsellerinde de görülen yeni L şeklindeki kamera kurulumunu görüyoruz. Cihaz, arkada beş sensöre sahip olacak. Bunlardan üçü normal kamera, biri 3D ToF sensörüyken, son sensörün işlevi henüz bilinmiyor. 

Kamera sistemi LED flaşla destekleniyor ve son sensör, lazer otomatik odaklama modülüne benziyor. Kamera sistemi dışında, arka panelde sadece Samsung logosu bulunuyor. Son olarak, Samsung'un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S11'in önümüzdeki yıl 18 Şubat'ta tanıtılacağı bildirildi.

Kaynak : https://www.91mobiles.com/hub/samsung-galaxy-s11-render-design-exclusive/
112
49
33
23
17
Emoji İle Tepki Ver
112
49
33
23
17