Samsung, Dünyanın Piksel Boyutu En Küçük Mobil Kamera Sensörünü Tanıttı

25
5
2
0
0
Samsung, 0.7 mikrometre-piksel mobil görüntü sensörünü tanıttı. Samsung’un geliştirdiği ISOCELL Slim GH1 en küçük piksellere sahip mobil görüntü sensörü oldu.

Samsung yeni mobil görüntü sensörü 43.7 MP ISOCELL Slim GH1’i tanıttı. ISOCELL Slim GH1, ince, tam ekranlı akıllı cihazlar için en uygun çözümü sağlayacak. Slim GH1, süper küçük bir pakette 43.7 milyon 0.7 mikrometre piksel barındırıyor. 

Samsung Electronics’in sensör işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Yongin Park, “Samsung, endüstrinin ilk 1.0μm piksel görüntü sensörlerini geliştirdikten sonra 64 MP ve 108 MP 0.8μm ultra yüksek çözünürlüklü sensörleri geliştirdi” dedi. Park, “Endüstrinin ilk 0.7μm piksel görüntü sensörü, yarının akıllı telefonlarında mükemmel görüntü deneyimlerinin yanı sıra daha zarif ve daha modern tasarımlar sağlayacak ISOCELL Slim GH1 ile yeni bir buluş daha sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

isocell slim gh1

ISOCELL Slim GH1, piyasadaki en küçük piksel boyutu olan 0.7μm pikselleri barındıran ilk mobil görüntü sensörü. Samsung’un optik kayıpları en aza indiren en yeni piksel yalıtım teknolojisi olan ISOCELL Plus’ı kullanan 0.7μm pikseller, parlak ve canlı fotoğraflar üretmek için yeterli ışığı elde edebilecek. ISOCELL Slim GH1, düşük ışık olan ortamlarda, 1.4 μm piksel görüntü sensörlerine eşdeğer, hatta daha yüksek ışık hassasiyeti sağlayan piksel birleştiren Tetracell teknolojisini kullanıyor. 

ISOCELL Slim GH1, 7968 x 5480 piksel yüksek çözünürlüğe sahip. GH1, yüksek çözünürlüklü görüntü algılayacılarına sahipken, minimum görüş kaybı olan 4K videolar çekebiliyor. Slim GH1, 4K teknolojisinin 3840 x 2160 çözünürlüğünü tamamen kapsayan 3984 x 2740 çözünürlüğünde videolar kaydedebilecek. Slim GH1 mobil görüntü sensörleri, saniyede 60 kare hızında yüksek çözünürlüklü videolar ve fotoğraflar kaydederken ayrıntılı arka planlar yakalanmasını sağlayacak. 

slim gh1

Daha net fotoğraflar ve videolar için GH1, jiroskop tabanlı bir elektronik görüntü sabitleme (EIS) ve yüksek performanslı bir faz algılama otomatik odaklama teknolojisi olan Super PD'yi desteklerken, hızlı ve doğru otomatik odaklama sağlar. Ek olarak, gerçek zamanlı yüksek dinamik aralık (HDR) özelliği, karışık ışık ortamlarında bile daha dengeli pozlama ve daha zengin renk sunar.

Samsung’un ISOCELL Slim GH1 mobil görüntü sensörü için bu yılın sonuna doğru seri üretime başlaması bekleniyor.

Kaynak : https://news.samsung.com/global/samsung-introduces-industrys-first-0-7%CE%BCm-pixel-mobile-image-sensor
25
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
25
5
2
0
0