33
14
6
5
5

Günümüzde bir ateş pahası olan akıllı telefonlarımız için bizim için en önemli olan şey belki de telefonlarımızın hasar almasını engellemek. Öyle ki bugün üst seviye bir telefonun ekranını kırdığınızda 1500TL'yi aşan tamir fiyatlarıyla karşılaşıyoruz. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için de koruyucu ekran camı gibi alternatif yöntemler mevcut.

Koruyucu ekran camları her ne kadar darbelere karşı ekranımızı daha dayanıklı hale getirse de bu sefer telefonumuzun ekran deneyimine etki ederek istediğimiz keyfi yaşamamızın önüne geçebiliyor. Özellikle 2.5D cama sahip telefonlarda ekran koruyucuların ekranın kenarlarına tam olarak oturmaması can sıkıcı bir durum. Buna da çare bulmak isteyen bir şirket, ekran koruyucu jel geliştirmiş.

Şirketin iddiasına göre jeli telefonun ekranına sürüyorsunuz ve bu jel sayesinde telefonunuz kırılmalara ve çizilmelere karşı dayanıklı bir hal alıyor yani kısacası bu jel, koruyucu cam görevi görüyor. Biz de bu videomuzda telefon ekranını çizilmez yaptığını iddia eden noter onaylı ekran jelini sizin için denedik. İyi seyirler.

33
14
6
5
5
Emoji İle Tepki Ver
33
14
6
5
5