“The Last of Us Karakterleri Fortnite’a Geliyor” İddiaları Hakkında "Oh" Dedirten Açıklama

10
7
2
1
1
“The Last of Us Karakterleri Fortnite’a Geliyor” İddiaları Hakkında "Oh" Dedirten Açıklama
Geçtiğimiz gün sosyal medyada The Last of Us karakterlerinin Fortnite'a geleceği iddiasının ardından oyunun geliştirici şirketinin başkanından açıklama geldi. Yapılan açıklamada iddialar yalanlandı.

Günümüzde neredeyse tüm popüler film, dizi ve oyunların başrol karakterlerine yer veren ve bu sayıyı daha da artıran Fortnite, son zamanlarda bir başka dedikoduyla gündemdeydi. Özellikle Fortnite hayranlarının ve takipçilerinin oluşturduğu topluluklar, oyuna The Last of Us karakterlerinin de geleceğini paylaşmaya başlamıştı.

Birkaç gündür süren yeni dedikoduların ardından bugün bu iddiaları yalanlayan bir açıklama geldi. Üstelik açıklama, doğrudan oyunun geliştiricisi Naughty Dog’un eş başkanı Neil Druckmann tarafından paylaşıldı. Druckmann, Twitter’da Fortnite hayranlarının konuyla ilgili bir tweetine yanıt vererek iddiaları şöyle yalanladı:

"Bu konuda herhangi bir plan yok"

 “Fortnite severim ama bu konuda herhangi bir plan yok. Yanlış söylenti.”

Druckmann’ın bu açıklamasının ardından başkanın cevap verdiği ana tweet de sahibi tarafından paylaşımdan kaldırıldı. Fortnite dünyasının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan Shiina tarafından yapılan o paylaşımda karakterlerin oyuna ekleneceği, üstelik bilginin geldiği kaynağın ‘neredeyse %100 güvenilir’ olduğu ifade edilmişti.

Bu olayın ardından Shiina, uzunca bir açıklama paylaşarak Fortnite ve The Last of Us birleşimi hakkındaki yanlış iddiası nedeniyle takipçilerinden özür diledi. Bu olayla birlikte en azından The Last of Us karakterlerinin Fortnite’a eklenmeyeceği birinci ağızdan doğrulanmış oldu.

Kaynak : https://www.pushsquare.com/news/2022/07/neil-druckmann-shuts-down-the-last-of-us-skins-in-fortnite-rumours
10
7
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
10
7
2
1
1