22
6
3
0
0
Uzun yıllardır hizmet veren ancak son dönemlerde yeni kurallar nedeniyle popülaritesi düşen Tumblr, WordPress'in de sahibi olan şirkete satıldı.

2007 yılında kullanıma sunulan ve bir dönem yıldızı iyiden iyiye parlayan ancak sonralardan eski popülaritesini yitiren Tumblr platformu, WordPress'in de sahibi olan Automattic'e satıldı.

Tumblr, genelde genç kullanıcılar tarafından tercih edilen bir blog platformu. Platform, kuruluşundan sadece iki hafta gibi kısa bir süre sonra 75 bin kullanıcı sayısına ulaştı. Hala aktif olarak kullanılıyor ve şu ana kadar Verizon'un hakimiyeti altındaydı.

tumblr wordpress

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan WordPress'in geliştirici ismi Matt Mullenweg, Tumblr'ın eskisinden daha iyi olacağını ancak Verizon'un daha öncelerden almış olduğu yetişkin içeriklerle ilgili kuralın işlemeye devam edeceğini söyledi. Mullenweg ayrıca, Tumblr'da köklü değişikliklerin yapılmayacağını, platformun amacının saptırılmayacağını da açıkladı.

ABD merkezli bir haber platformu olan Axios'un bildirdiğine göreyse Tumblr'ın satışı, internet ortamı için fazlasıyla ucuz olan bir fiyata satıldı. Axios, 3 milyon dolardan daha az bir ücret karşılığında Verizon'un Tumblr'ı sattığını ifade etti.

Son dönemlerde Tumblr'la ilgili çaresiz kalan Verizon, bir an önce platformdan kurtulmak istiyordu. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte Verizon, Tumblr'dan kurtulmuş oldu. İlerleyen dönemlerde platformda nelerin değişeceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://boingboing.net/2019/08/12/wordpress-owners-buy-tumblr-w.html
22
6
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
22
6
3
0
0