• Anasayfa
  • Donanım
  • Türk Hava Kurumu'nun İnsansız Hava Aracı Kursları Başlıyor

Drone Uçurmayı Öğrenmek İsteyenler İçin THK'nin 'İnsansız Hava Aracı Kursları' Başlıyor

16
4
3
2
0
Türk Hava Kurumu Başkanı Kürşat Atılgan, 16 Temmuz itibarı ile başlayacak olan İnsansız Hava Aracı Kursları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kural ve sınırlar dahilinde 16 Temmuz'da başlayacak olan eğitimler, ilk etapta kolluk kuvvetleri özelinde gerçekleştirilecek. Buna karşın siviller de söz konusu eğitimden faydalanabilecekler.

Kürşat Atılgan, 16-22 Temmuz tarhileri arasında gerçekleşecek olan eğitimler hakkında şunları söyledi: 

"Dört bölüme ayrılan eğitimlerde 500 gram-4 kilogram ile 4-25 kilogram ağırlığındaki İHA'ları (İHA 0-1) kullanacak kişilere eğitim vereceğiz. Bu eğitim sonunda SHGM onaylı ticari pilot ve Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) sportif lisansına sahip olacaklar. Bu iki lisansı aynı anda veren tek kurum THK."

Eğer ki siz de sivil olarak bu kurslara katılım göstermek isterseniz, başvurular 25 Haziran tarihinden itibaren başlıyor. Tek yapmanız gereken, bu tarihten itibaren buraya tıklayarak THK'nin resmi sitesine göz atmak olacak. 36 saat teorik, 3 saat pratik eğitimden oluşacak kurslar 'Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi' üzerinden devam edecek.

Kaynak : https://www.dunya.com/gundem/thknin-iha-kurslari-basliyor-haberi-420107
16
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
16
4
3
2
0