Türk Sinemasının Oscar Adayı 'Bağlılık - Aslı' Filmini Yalnızca 2.681 Kişi İzledi

71
26
4
4
1
Türk Sinemasının Oscar Adayı 'Bağlılık - Aslı' Filmini Yalnızca 2.681 Kişi İzledi
11 film arasından seçilen ve 92. Akademi Ödülleri'nde Türkiye'yi En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü aday adayı olarak temsil edecek olan Bağlılık - Aslı, beklentilerin oldukça altında bir gişe açılışı yaparak yalnızca 2.681 kişi tarafından izlendi. Filmin gişede beklentinin altında kalması, adaylık konusunda da tedirginlik yarattı.

11 film arasından seçilen ve Türkiye’nin "Yabancı Dilde Oscar" aday adayı olarak ülkemizi temsil edecek olan Bağlılık – Aslı filmi, sinemada beklenenin oldukça altında bir ilgi gördü. Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren film, bu zaman aralığında yalnızca 2.681 kişi tarafından izlendi.

Yönetmenliğini ve yazarlığını Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı film, “Bağlılık Üçlemesi”nin ilk filmi olarak tanıtılmıştı. Dram türünde bir yapıt olan bu film, geçtiğimiz günlerde ise bu yıl 92'ncisi düzenlenecek olan Oscar için ülkemizin "Yabancı Dilde Uluslararası Uzun Metraj Film" dalındaki aday adayı olarak belirlenmişti.

Bağlılık - Aslı filminin konusu:

Hafta sonu boyunca sinemalarda beklediği ilgiyi bulamayan Bağlılık – Aslı, modern dünyada bir kadın ve anne olmanın sıkıntılarını ve kadınların bu durumlarda yakın çevresiyle ne gibi sorunlar yaşadığını izleyicilere aktarıyor. Filmin başrollerinde ise Umut Kurt, Kübra Kip ve Ece Aslı yer alıyor.

Almina Kavcı, Merve Şeyma Zengin, Jale Arıkan ve Osman Alkaş gibi oyuncularında kadroda yer aldığı filmin konusu ise şu şekilde özetlenmişti: “Doğumdan sonra işe başlamak için bebek bakıcısı arayan Aslı, uzun uğraşlardan sonra genç bir bakıcı bulur. Bebek bakıcısı Gülnihal'in de bir bebeği vardır. Gülnihal'in gelişiyle Aslı, kendinden bile gizlediği sırlarıyla yüzleşmeye başlar.”

Geçtiğimiz günlerde de pek çok kişi tarafından fragmanı bile paylaşılmadan Oscar aday adayı ilan edildiği için oldukça eleştirilen Bağlılık – Aslı, vizyona girdiği günden itibaren toplamda 2.681 izleyiciden yalnızca 54.120 TL hasılat elde edebildi ve son zamanların en kötü gişe açılışlarından birini yapmış oldu. Filmin Oscar'dan nasıl döneceği ise merak konusu.

Kaynak : https://www.haberturk.com/oscar-adayimizi-kisi-izledi-2524692
71
26
4
4
1
Emoji İle Tepki Ver
71
26
4
4
1