Turkcell'den Depremzedelere Gönderilen 'Fatura Tahsilatı' Mesajı Hakkında Açıklama

58
4
3
2
0
Turkcell, deprem bölgesindeki abonelere gönderilen fatura tahsilatı bilgilendirme mesajı hakkında açıklamada bulundu. Şirket, mesajın 'sehven' gönderildiğini belirterek özür diledi.

Türkiye'nin en büyük mobil operatörlerinden Turkcell, 6 Şubat günü Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ilk saatlerinden beri 'hizmet vermiyor' tartışmalarıyla tepkilerin odağında bulunuyor. Daha önce deprem bölgesindeki durumla ilgili defalarca açıklama paylaşan şirket, son olarak dün Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katılan CEO Murat Erkan ile gelen tepkilere yanıt vermişti.

Turkcell, bugün farklı bir konuyla bir kez daha tepkilere neden oldu. Paylaşılan bilgilere göre Turkcell Müşteri Hizmetleri, her ay olduğu gibi abonelerine otomatik olarak fatura tahsilatı ile bilgilendirme mesajı gönderdi. Ancak bu bilgilendirme mesajının depremzedelere de gitmiş olması, "Turkcell, faturasını ödemeyen depremzedelerin hatlarını kapatacak" gibi tepkilere neden oldu. Turkcell, tepkilerin yükselmesi sonrası durumun farkına vardı ve bir açıklama paylaştı.

Turkcell tarafından paylaşılan açıklama şu şekilde:

turkcell tweet

"Müşteri hizmetleri tarafından fatura tahsilatıyla ilgili sehven gönderilmiş bilgilendirme için özür dileriz. 

Mağdur olan müşterilerimizin iletişiminin aksamaması adına ödeme yapılıp yapılmamasından bağımsız olarak hatlarının kapanmayacağını, tahsilat durumuna bakılmayacağını, müşterilerimizin ücretsiz hat dondurma ve hat iptal taleplerinin karşılanacağını belirtmek isteriz. Şirketimiz depremin ilk gününden bu yana 35 milyon adet acil yardım iletişim paketini aktif etmiştir. Bu sayı artarak devam etmektedir.

Milletçe göğüslediğimiz bu zor günleri en kısa sürede atlatmak adına hiç kimsenin mağdur edilmemesi amacıyla Turkcell ailesi olarak azami gayret göstermeye ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

58
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
58
4
3
2
0