250.000 Dolarlık Uzay Uçuşu Öncesinde Vakit Geçirebileceğiniz Muhteşem Lounge

10
5
4
2
2
Son yıllarda uzay turizmi konusunda gelişmeler oldukça hızlı ilerliyor. Uzay turizmine başlayacak Virgin Galactic şirketi, yolcularının lounge hizmeti alabilecekleri yeri de içeren binanın fotoğraflarını paylaştı.

Uzaya turizminin öncülerinden biri olacak Virgin Galactic şirketi, uçuş öncesi yolcularına hizmet edecek lounge kısmının fotoğraflarını paylaştı. Virgin Galactic’in “Gateway to Space” olarak adlandırdığı binasının iç kısmının büyük ölçüde tamamlandığı belirtildi. 

Bina, New Mexico’daki “Spaceport America” uzay limanında bulunuyor. Perşembe günü duyuruyu yapan şirket binanın operasyonlara hazır olduğunu ancak uzaya yolculukların henüz başlamadığını da ekledi.

Virgin Galactic müşterileri için ayrılmış 1. kat: Gaia

Virgin galactic

Şirket, binanın ilk iki katından fotoğraflar paylaştı. Bu iki kat teknik operasyonlar ve Virgin Galactic müşterileri için ayrılmış durumda. Binanın birinci katının ismi Gaia (Yunan mitolojisinde toprak ana) olarak verilmiş. Bu kat, herkesin Virgin Atlantic ailesinin bir üyesi olarak görüldüğü bir sosyal merkez olarak belirlenmiş.

lounge virgin galactic

"Gelecek astronotlar, kahvaltısını uzay pilotları ile paylaşacak, roket mühendisleriyle kahve içecek ve günlerini Mission Control ekibiyle geçirecekler."

Gaia bölgesinde bir de "Barista Adası" adı verilen bir alan bulunmakta. Virgin Atlantic’e göre bu alan, dostluk hissini ve gelecek astronotların kişisel görevlerini tamamlamalarındaki kararlılığı kuvvetlendirmeye yardımcı olacak.

Operasyonel birimler için ayrılan 2. kat: Cirrus

uzay uçuşu lounge

İkinci kata ise Cirrus adı verilmiş. Hafif, hava ve uçuş kavramlarını temsil eden kat görev kontrol birimleri gibi operasyonel alanlardan oluşuyor. Virgin Atlantic, yaptığı açıklamada tüm tesisin, sonunda birer astronot olacak ve hayatlarının yolculuklarına hazırlanan müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmak için tasarlandığını belirtti.

Virgin Atlantic’in CEO’su Richard Branson Mayıs ayında CNN’e bir açıklamada bulunmuştu. Branson, New Mexico eyaletinin ekonomisine uzay limanını kullanarak katkıda bulunmak istediğini dile getirmişti. Açıklamasının ilerleyen kısımları ise şu şekilde: “Uzay limanı içinde uçuş eğitimleri, ailelerin yemek yiyebilecekleri yerler, sıcak hava balonu, balıkçılık, dağ bisikletçiliği ve daha birçok aktivite bulunacak.

İlk uçuş için hedef 2020:

uzay limanı

Şirket, müşterilerini uzaya göndermek için 2020 yılının ilk yarısını hedefliyor. Şubat ayından beri 600’den fazla insan uzaya gitmek için ön ödeme gerçekleştirdi. Bu arada bu yolculuğun yalnızca 90 dakika ve ücretinin 250.000 dolar (1,4 milyon lira) olduğunu hatırlatalım.

Virgin Atlantic’in gerçekleştireceği uçuşlar, uzaya girmenize yetecek kadar yüksek irtifada olacak ancak araç, Dünya yörüngesinde dolanmayacak. CEO Branson’ın iki büyük rakibi ise milyarder Elon Musk ve Jeff Bezos.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/photos-virgin-galactic-new-mexico-gateway-to-space-spaceport-2019-8
10
5
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
10
5
4
2
2