Vodafone Red Kullanıcıları, Sadece Son 1 Yılda 502 Milyon TL Tasarruf Ettiler

9
3
1
0
0
Vodafone Türkiye, Red hizmeti kapsamında son bir yılda ne gibi avantajlar sağlandığını açıkladı. Vodafone'a göre Red'liler, son 1 yılda 502 milyon TL tasarruf ettiler.

Türkiye'nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, geçtiğimiz günlerde bir etkinlik düzenledi. Şirket, bu etkinlik kapsamında Türkiye'deki faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Vodafone tarafından yapılan açıklamaya göre Red aboneleri, son 1 yıllık süreçte 502 milyon TL’lik avantajdan yararlanmış oldular.

Vodafone tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin en yeni hizmetlerinden bir tanesi olan "Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi” paketi, Kurban Bayramı döneminde 21 milyon TL'lik tasarruf edilmesini sağladı. Bu paket, yurt dışına çıkan vatandaşlara 250 MB internet, 5 dakika arama ve aranma, 2 SMS hakkı içeriyordu. Böylelikle yurt dışına giden vatandaş, uçaktan indiği an sevdiklerine bilgi verme imkânı yakalamış oldu.

3,3 milyar GB mobil veri tüketildi

Vodafone

Vodafone'un yaptığı açıklamaya göre Red aboneleri, kullandıkları paketleri doya doya kullandılar. Bu bağlamda; Red’liler yaklaşık 3,3 milyar GB mobil internet kullandı, 62,8 milyar dakika konuştu, 2,2 milyar SMS attılar. Red’liler ayrıca, tarifelerinde bulunan sınırsız uygulamalar sayesinde en popüler uygulamalarda toplam 272 milyon GB interneti özgürce ve ek ücret ödemeden kullandılar. Mobil internet kullanımı 1 yıl öncesine göre yüzde 34 artan Vodafone Red’liler, normal bir faturalı tarife kullanıcısına göre 5,3 kat daha fazla internet kullandı. Red’lilerin aylık ortalama data kullanımı 21 GB’nin üzerine çıktı.

Vodafone'un sevilen uygulaması Yanımda da bayağı ilgi görüyor. Yapılan açıklamaya göre son 1 yılda, Vodafone Red müşterilerinin yüzde 81'i aktif olarak her ay Vodafone Yanımda'yı ziyaret ederek işlemlerini bu uygulama üzerinden dijital bir şekilde gerçekleştirdi. Red'liler ayda 15 kez Vodafone Yanımda'yı ziyaret ederek, ortalama 2 günde bir uygulama ile etkileşime girdi. Red müşterileri dijital asistan TOBi'yi diğer müşterilere oranla 1,5 kat daha fazla ziyaret ederek işlemlerini dijital ve interaktif olarak gerçekleştirdi. Diğer yandan, Red satışlarının yüzde 33’ü dijital kanallardan geldi. Red’liler, online’a özel indirimli tarifeler sayesinde 1 yılda 33 milyon TL’ye yakın tasarruf etti.

5,2 milyon dakikalık yurt dışı görüşmesi gerçekleştirildi

Vodafone

Vodafone Red’lilere yurt dışında da çeşitli ayrıcalıklar sunuluyor. Son 1 yılda toplam 56,9 bini aşkın Red'li, tarifedeki dakikalarıyla 23 Vodafone ülkesini tıpkı Türkiye’yi arar gibi arayarak toplamda 5,2 milyon dakika ücretsiz konuştu. Vodafone Red’lilerin en çok aradığı 5 ülke Almanya, KKTC, Fransa, Hollanda, Yunanistan, Mısır oldu. Diğer yandan, tarifelerdeki ses, internet ve SMS haklarını 200 ülkede Türkiye’deki gibi özgürce kullanma imkânı sunan “Her Şey Dahil Pasaport” hizmetini son 1 yılda 245 bini aşkın kişi kullandı. Vodafone Red’liler hem yurt dışında kullanım hem de yurt dışındaki yakınlarıyla iletişim için sunulan ayrıcalıklarla toplam 379 milyon TL tasarruf etti.

Vodafone Red müşterileri, en seçkin markalarda hediye ve indirimlerden yararlanabiliyor. Red marka işbirlikleri son 1 yılda toplam 346 bin kez kullanıldı ve müşterilere yaklaşık 65 milyon TL’yi aşkın fayda yarattı. Müşteri başına ortalama 188 TL tasarruf sağlandı. Red’liler ücretsiz İspark ayrıcalığı sayesinde arabalarını toplamda 342 bin saat ücretsiz park etti ve 8 milyon TL tasarruf sağladı; Opet’te 100 TL değerinde Yakıt Puan ayrıcalığı sayesinde arabalarına 30 bin kez indirimli yakıt aldı ve 3 milyon TL tasarruf sağladı; 12 bin kez Havaist ayrıcalığıyla İstanbul Havaalanı’na ücretsiz transferin tadını çıkardı ve 800 bin TL tasarruf sağladı; Budget indirimi sayesinde toplam 37 bin kez yüzde 40 indirimli araç kiraladı ve 37 milyon TL tasarruf sağladı; 

Vodafone Red'lilere plaj girişleri yüzde 50 indirimli!

Vodafone

Vodafone Red’in dolu dolu yaz ayrıcalıklarıyla hayatı Red’lendir” mottosuyla eğlence, marka işbirlikleri, yurt dışı gibi alanlarda müşterilerine ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Red’lilere Alaçatı Beach Resort, Sand&Salt Bodrum Beach ve hem Çeşme hem de Bodrum’daki MOMO Beach girişlerinde yüzde 50 indirim sağlanıyor. Red’liler, Veranda Alaçatı ve Veranda Bodrum’da beach'lerin restoran kısmında 400 TL indirimden, İzmir ve Bodrum'da BigChefs restoranlarında 1000 TL ve üzeri harcamalarda 100 TL indirimden, SushiCo restoranlarında 800 TL ve üzeri harcamalarda 100 TL indirimden yararlanabiliyor. Red’lilere ayrıca, Bilet.com'dan Yunan Adaları feribotlarında gidiş-dönüş 500 TL indirim, tek yön 250 TL indirim; Budget ile araç kiralamada yüzde 40 indirim ve Havaist ile havaalanı transferinde yüzde 50 indirim; Seyahat Yanımda'da yurt içi uçak biletinde 300 TL, yurt dışı uçak biletinde 500 TL indirim; Opet'te 750 TL ve üzerine 100 TL Opet Yakıt Puan hediye sunuluyor.

“Müşterilerimizin yaşam tarzına uygun ayrıcalıklar sunuyoruz”

Vodafone

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Müşteri deneyiminde dijitalleşmenin gelişmelerinden faydalanmaya ve her müşterimize kişiselleştirilmiş ve tutarlı deneyim sunmaya önem veriyoruz. Bireylerin dijitalleşmesinde Vodafone Red markamız önemli rol oynuyor. Vodafone Red, sadece tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca iletişim ihtiyaçlarını karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, eğlenceden yeme içmeye kadar pek çok alanda birçok ayrıcalık sunuyoruz. Özellikle yurt dışı ayrıcalıklarımızın çok ilgi çektiğini belirtmeliyim. Bu yıl ‘roaming’ yani dolaşım tarafında bazı yenilikler yaptık. ‘Her Şey Dahil Pasaport’ artık 131 ülke yerine 200 ülkede geçerli. Tüm faturalı müşterilerimize otomatik olarak yüklenecek ‘Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi’ sunuyoruz. ‘Yurt Dışı 1 GB’ ve ‘Yurt Dışı 3 GB’ adı altında iki yeni ek paket seçeneği geliştirdik. Yurt dışındayken hattıyla ilgili sorun yaşayan müşterilerimize ücretsiz bir şekilde Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arama imkânı sunuyoruz; daha önce bu hizmetimiz ücretliydi. Vodafone Red ayrıcalıklarla ülke ekonomisine de önemli katkı sağlıyoruz. Vodafone Red müşterilerimize son 1 yılda yaklaşık 502 milyon TL’lik ayrıcalık sağladık. Önümüzdeki dönemde de Red'lilere hem kendilerini özel ve öncelikli hissettirecek, hem de yaşam tarzlarına uyan ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz.
9
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
1
0
0