WhatsApp'tan 'Kaybolan Mesajlar' İçin Müthiş Yenilik: İstediğiniz Mesajı Sonsuza Kadar Saklayabileceksiniz

24
8
4
3
1
WhatsApp'ın kaybolan mesajlar özelliği için önemli bir yenilik getirildi. Beta sürümlerde kullanılabilen, kararlı sürümde ise görülebilen özellik, kaybolan mesajlar özelliği aktifken bir mesajın sonsuza dek saklanabilmesine imkan tanıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özellik yayınladı. Hem iOS hem de Android beta sürümde kullanılabilen, ayrıca bazı Android kullanıcılarına kararlı sürümde gelen bu yeni özellik, "Kaybolan mesaj" özelliği aktif edilmiş bir sohbette bulunan mesajların saklanabilmesine imkan tanıyor. 

Kaybolan mesajlar özelliği, WhatsApp'taki özelliklerden bir tanesi. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde mesajların belirli bir süre sonunda otomatik olarak silinmesine imkan tanıyor. Mesaj kaydetme özelliği ise tam olarak burada devreye giriyor. Kaybolan mesaj etkinleştirildiğinde, sohbette kaydedilmiş olan mesajlar silinmeyecek. WhatsApp bu yeni özelliğe "Sohbette Tut" ismini verdi.

WhatsApp'ın mesaj kaydetme özelliği işte böyle görünüyor:

whatsapp

WhatsApp'ın test kullanıcılarına sunulan yeni özelliği, mesajların kaybolmasını engellemesi açısından kritik önem arz edecek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus olacak. Diyelim ki bir mesajı kaydettiniz. Sonra karar değiştirdiniz. Mesaj otomatik olarak silinecek ve bir daha o mesaja ulaşamayacaksınız

Mesaj kaydetme özelliği, yeni güncellemeyle birlikte tüm kullanıcılar için yayınlandı.

24
8
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
24
8
4
3
1