Microsoft, Windows Autopatch Uygulamasına Sınıf Atlatacak Yenilikleri Duyurdu

10
1
1
1
0
Bir sistem içerisindeki bütün bilgisayarların eş zamanlı olarak otomatik güncellenmesini sağlayan Microsoft Autopatch'a yeni özellikler geliyor. Bu özellikler sayesinde Autopatch çok daha işlevli hale gelecek.

Nisan ayında Microsoft, işletmeler için yeni Windows Autopatch özelliğini duyurmuştu. Bu özellik sayesinde sistemler otomatik olarak güncellenirken BT bölümü çalışanları için de her güncellemeyi kabus olmaktan çıkarmıştı. Microsoft şimdi bu özelliği daha da geliştiriyor. 

İşletmeler için Windows Güncelleme (Windows Update for Business - WUfB) gibi işletmelerin Windows 10, Windows 11, Microsoft Edge, Teams ve diğer Microsoft 365 hizmetlerini otomatik olarak güncelleyen Windows Autopatch, hali hazırda var olan özelliklerine kullanım kolaylığı sağlayacak yenilikler katıyor.

Uygulama tabanlı doğrulama özelliği geliyor

ms windows autopatch

Microsoft'un ilk sunacağı yenilik olarak uygulama tabanlı doğrulama özelliği geliyor. Modern İşyeri Yönetimi uygulaması üzerinden kullanılacak olan özellik sayesinde şifre rotasyonu, tanınmayan servis hesapları ve karmaşık durumsal erişim poliçeleri ile uğraşmaya gerek kalmayacak. Microsoft, daha önce bu nedenlerden dolayı özelliği kullanmayanları bir şans vermeye davet ediyor. 

Microsoft ayrıca kayıt sonrasında ağa eklenen cihazların kontrolünü de kolaylaştırıyor. Windows Autopatch için uygun olmayan cihazlar da artık "Kayıt edilmeyenler" altında listelenecek ve kayıt engelinin nedeni de bu ekrandan görülebilecek. "Hazır değil" olarak işaretlenen bu cihazların nasıl Windows Autopatch'e dahil edileceğine dair özel çözümler sunulacak. 

Son olarak da güncellemelerin durumları ile ilgili olarak artık kalite raporları almak mümkün olacak. Böylece genel olarak güncelleme durumlarını, cihazların performanslarını ve yapılan değişiklikleri inceleme şansı oluşacak. Microsoft, önümüzdeki ay yapacağı Ignite konferansında özellik hakkında daha fazla yeni özellik açıklayacak.

Kaynak : https://www.neowin.net/news/microsoft-reveals-new-features-added-to-windows-autopatch-including-app-only-authentication/
10
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
1
1
1
0