13 Milyon Doza Yakın BioNTech Aşısı Geliyor: Aşılamada Normal Hıza Dönülecek

21
16
7
0
0
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşıları konusunda sevindirici bir gelişmeyi paylaştı. Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında normal aşılama hızına Cuma gününden itibaren dönüleceğini ve 13 milyon doza yakın BioNTech aşısının yolda olduğunu söyledi.

Ülkemizin gündeminde bugünlerde orman yangınları yoğun olsa da koronavirüs konusu da canlılığını koruyor. Aşılama çalışmalarından aşı karşıtlığına karşı gerçekleştirilmekte olan kampanyalara ve aşıların güvenilirlik seviyelerine kadar birçok konu gündemde diri kalmaya devam ediyor.

Bu konu hakkındaki gelişmelerden birini, bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Aşı olmayanları ve olmayı erteleyenleri ilgilendiren açıklamalar yapan Koca, ülkenin dört bir yanını sarmış olan yangınlara da bu açıklamalarda yer veriyor. Bunlara ek olarak pandemi konusunda gidişattan bahseden Koca, vaka sayılarının belirledikleri sınırın çok üzerinde olduğunu söylüyor. İşte detaylar:

“Bilim insanları ikna edici açıklamalar yaptıkça, aşı olmayanların düşünceleri değişecektir”

fahrettin koca

Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda öncelikle ülkemize pazartesi günü gelecek olan 13 milyon doza yakın BioNTech aşısının müjdesini veriyor. Buna ek olarak Koca, Cuma gününden itibaren normal aşılama hızına dönüleceğini belirtiyor. Söz konusu aşıların üretiminde aksama yaşanmış ve 31 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında azalma olmuştu.

Orman yangınlarına da değinen Koca, afet bölgelerindeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek yangından etkilenenler için sağlık hizmetlerinin hem hastanelerde hem de hizmet yerinde hızla sağlandığını söylüyor. 

Maalesef Koca’nın yaptığı açıklamaların hepsi olumlu değil. Kritik sınır olarak kabul edilen günlük 20.000 vaka sayısının çok üzerinde seyredildiğini belirten Koca, bu noktada aşılamanın, maske kullanımının ve kalabalık ortamlarda bulunmamanın önemine değiniyor.

Aşı olmayı erteleyenler veya olmak istemeyenler hakkında da açıklamalar yapmış olan Koca, bilim insanları ikna edici açıklamalar sundukça bu tür düşüncelerin değişeceğini söylüyor.

Kaynak : https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1422978431495589894
21
16
7
0
0
Emoji İle Tepki Ver
21
16
7
0
0