Nepal'de Kaybolan Yolcu Uçağının Enkazına Ulaşıldı: Kurtulan Olmadı!

60
14
4
2
2
Geçtiğimiz gün Nepal'de kaybolan küçük yolcu uçağının enkazına ulaşıldı. Yapılan arama kurtarma çalışmalarında 22 kişinin cesedi bulundu. Yetkililer, kazanın detaylarını araştırıyorlar.

Pazar günü Nepal dağları çevresindeki turistik rotada kaybolan uçaktan yeni haberler geldi. Yetkililer, uçağın enkazına ulaşıldığını duyurdular. Uçak içerisinde 22 kişi bulunduğu açıklanmıştı. Gelen son bilgilere göre 22 kişinin de cesedine ulaşılmış durumda.

Bölgeden gelen haberlere göre uçağın enkazı, sarp bir alanda bulundu. Bu yüzden iş makineleri kullanılamadı ve kurtarma ekipleri, cesetleri çıkarmak için tonlarca ağırlıktaki uçağın parçalarını kendi imkanlarıyla taşıdılar. Tahminlere göre can kayıplarının nedeni, insanların düşme sonucunda uçak enkazının altına sıkışıp kalmalarıydı. 43 yaşındaki uçağın neden düştüğü bilinmiyor.

Uçağın neden düştüğü ile ilgili soruşturma devam ediyor

Nepal'de düşen yolcu uçağı

Edinilen bilgilere göre uçak, 20 dakikalık rotasının beşinci dakikasından sonra kule ile irtibatını kaybetti. Uçağın tam olarak kaçıncı dakikada düştüğü de tam olarak bilinmiyor. Arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdükleri açıklandı...

Neler yaşanmıştı?

Pazar günü bir yolcu uçağının kaybolduğu bildirildi. Ancak bu uçak diğer yolcu uçaklarına nispeten biraz daha küçük zira bu bir turistik rota uçağıydı.

turistik uçak

*Temsili görsel.

Otoritelerin bildirdiğine göre popüler bir turistik rota olan Nepal’deki Muktinath tapınağına yolculuk yapıldığı sırada 22 yolcuyu taşıyan bir uçak, Nepal dağlarının üstünde uçtuğu sırada kule ile irtibatını kaybetmişti.

Sabah saatlerinde irtibatı kesilen uçak, kaybolduğu sırada önceden belirlenmiş olan uçuş seferini gerçekleştiriyordu. Uçağın kaybolduğu bölgede günlerdir yağmur yağıyordu ancak diğer uçakların uçuşunda bir sıkıntı gerçekleşmemişti. Bu rota üzerinde uçan uçaklar, dağları sıkıntısız bir şekilde geçip vadideki iniş pistine ulaşabilmişlerdi.

Otoritelerin dediğine göre kaybolan turistik uçak için arama ve kurtarma çalışmaları hemen başlatıldı

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/nepal-ap-kathmandu-indian-b2089736.html
60
14
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
60
14
4
2
2