12
3
2
2
1

Günümüzde Samsung, HTC, iPhone, LG gibi popüler telefon markalarını zaten biliyor ve kullanıyoruz. Ancak bazı modeller ülkemizde satışa sunulmuyor ve sunulsa dahi ithalatçı garantili olacağından çok fazla güvenilemiyor. Özellikle son zamanların en fazla dikkat çeken telefon markaları Xiaomi ve OnePlus olmuştur. Ancak malesef bu telefonlar resmi olarak ülkemizde satılmıyor.

Elbette bazı bildiğimiz markaların telefonlarına da ülkemizde rastlamak zor olabiliyor. Bunun en basit örneği ise Samsung'un C serisi telefonları. Yine ithalatçı garantisi ile karşımıza çıkan telefonların resmi bir satışı bulunmuyor.

Videoda incelediğimiz telefonlar ise C9 Pro, Mi Mix, Mi6 ve OnePlus 5. Telefonların kamera, mikrofon, hız, açılış ve oyun sonrası pil durumlarını test ettik. Tasarım açısından bakarsak eğer en büyük ekrana sahip telefon Mi Mix iken, Mi6, en küçük ekranlı telefon olarak karşımızda duruyor. Ayrıca Mi Mix ve C9 Pro genel anlamda elde tek elde tutarken zorlasa da Mi6 ve OnePlus 5 rahat bir kullanım sunuyor.

Teknik özellikleri açısından telefonların birbirlerine yakın olduğunu görüyoruz ancak bu noktada işlemci bakımından C9 Pro biraz geride kalabiliyor. Biz OnePlus 5'e biraz daha yakın olsak da videonun sonundaki ankete katılmayı unutmayın. İyi seyirler.

12
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
12
3
2
2
1