97 Milyon TL'lik Süper Spor Otomobil, Durup Dururken Alev Aldı [Video]

12
6
6
5
1
Yaklaşık 97 milyon TL değerindeki Koenigsegg Jesko, bir etkinlik sırasında durup dururken alev aldı. Koenigsegg, Jesko sahiplerinden konu aydınlatılana kadar araçlarını kullanmamalarını istedi.

Spor otomobil denince çoğu kişinin aklına Porsche, Lamborghini gibi markalar geliyor olsa da daha "özel" bir araç kullanmak isteyen zenginler Koenigsegg gibi niş ve seri üretimden ziyade müşteriye özel araçlar tasarlayan markalara yönelebiliyor. Ancak bir otomobile on milyonlarca TL vermek dahi onu %100 güvenli hale getirmiyor. Koenigsegg Jesko, bunu geçtiğimiz günlerce bir kez daha hatırlattı.

Paylaşılan bilgilere göre 15 Haziran'da 6to6 Europe Tour 2024 kapsamında Yunanistan'da bulunan bir Koenigsegg Jesko, beklenmedik bir şekilde alev aldı. Neyse ki kimsenin zarar görmediği yangının neden kaynaklandığı bilinmiyor ancak yaklaşık 3 milyon dolar (97 milyon TL) değerindeki araç kullanılamaz hale gelmiş durumda.

Koenigsegg, Jesko sahiplerinden araçlarını kullanmamalarını istedi

Koenigsegg, olay ile ilgili yapmış olduğu açıklamada yangının kaynağının bilinmediğini ifade ederken "Tüm Jesko sahiplerinden ve sürücülerinden, durumu daha iyi anlayana kadar arabalarını sürmemelerini rica ediyoruz" açıklamasında bulundu. Evet, 97 milyon TL ödeyip aldığınız aracı durup dururken yanabilir diye kullanamıyorsunuz. Hayat bazen çok tuhaf…

1.600 beygir gibi inanılmaz bir güce sahip olan Koenigsegg Jesko, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 2,4 saniyede gerçekleştiriyor. Bilindiği kadarıyla İsveç merkezli marka, bugüne kadar toplam 28 Jesko teslim etmiş durumda.

Kaynak : https://www.autoblog.com/2024/06/18/koenigsegg-tells-jesko-owners-to-stop-driving-after-3-million-car-burns/
12
6
6
5
1
Emoji İle Tepki Ver
12
6
6
5
1