ABD Ordusu: Jet Uçaklarımız UFO Algılayan Sistemlerle Donatılacak

33
7
3
3
2
Amerikan filmlerinin klişelerinden biri olan Hava Kuvvetleri ve UFO karşılaşması, insanların "Acaba gerçekten böyle bir şey var mı?" sorusunu sormasına sebep olduğu gibi bu konuda da birçok komplo teorileri üretiliyor. ABD'nin ise bu konuda bir şeyler biliyor olması kuvvetle muhtemel zira ABD Savunma Bakanlığı, UFO'ların daha kolay izlenmesini sağlayan sistemi jet uçaklarına eklemeye başladı.

The Daily Mail'in yaptığı habere göre ABD, envanterinde bulunan jet uçaklarına UFO'ları izlemeyi kolaylaştıran bir sistemi eklemeye başladı. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki UFO adı bir kısaltma. Unidentified Flying Object, ya da Tanımlanamayan Uçan Cisim anlamına gelen UFO, radarların ne olduğunu çözemediği şeyler için de kullanılıyor.

Daily Mail'in haberinde konuyla ilgili olarak "Kızılötesi arama ve takip sistemleri (IRST'ler), düşman uçaklarını avlamak için tasarlandı fakat ekstra olarak açıklanamayan nesneleri araştırmak için pilotlara yardımcı olabilir" deniyor.

jet fighter ufo

Askeri yazar Tyler Rogoway, bu teknolojinin on yıllardır var olduğunu fakat şimdi çok daha yetenekli hâle geldiğini ve UFO verilerini toplamada bir devrim niteliği taşıdığını söylüyor. Rogoway, ABD Donanması'nın Super Hornet filosunun ve ABD Hava Kuvvetleri'nin F-15C uçaklarının yakın zamanda yeni radar sistemlerini alacağını ve bunun da yeni teknolojinin emin adımlarla yolda olduğunun göstergesi olduğunu belirtiyor: "Yeni teknoloji, tanımlanamayan uçan cisimlerin fark edilip onlar hakkında bilgiler toplamada bizi yükselişe geçirebilir. En kötü durumdaysa avantaj sağlar."

air force ufo

~2016 yılında Wright-Patterson Hava Kuvvetleri Üssü'nde tanımlanamayan uçan bir nesne

Yeni algılama sistemi, şu an ABD savaş uçaklarında bulunan sistemlerdeki bazı kısıtlamaların da giderilmesini sağlıyor. IRST'lerin en büyük avantajı, standart radarların aksine herhangi bir enerji yaymamaları. Bu da sistemin dışarıdan algılanmasını ve jammer'lar ile etkisizleştirilmesini çok daha zor hâle getiriyor. Bununla birlikte uçağın kendi radarı bozulsa dahi IRST'ler çalışmaya devam edebiliyor olacak.

ABD'nin bu sistemle uzaylı UFO'lara karşı bir önlem mi aldığı, yoksa standart bir prosedür olarak sistemlerini mi güncellediğini bilemiyoruz. Bu yüzden size bir ABD jet uçağıyla bir UFO arasında geçen mücadelenin videosunu bırakıyoruz.

Kaynak : https://www.ancient-code.com/us-military-confirms-fighter-jets-will-be-fitted-with-ufo-trackers/
33
7
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
33
7
3
3
2