Alman Devler Asfaltta: BMW M850i'nin Audi RS4 ile Ağız Sulandıran Yarışı (Video)

26
4
3
2
0
CarWow isimli bir YouTube kanalı, Alman otomotiv devleri BMW ve Audi'nin karşı karşıya geldiği bir yarış videosu hazırladı. Hazırladığı videoda BMW M850i ve Audi RS4 araçlarını karşı karşıya getiren CarWow, araçların farklı özelliklerini test etti.

Bir yarış görmek istediğiniz zaman genellikle güçlü araçlar ve bir jeepin içerisinde bulunmadığı yarışlar görmeyi tercih edersiniz. YouTube kanalı CarWow ise biraz daha farklı bir test gerçekleştirerek BMW M850i'nin karşısına Audi RS4'ü çıkarttı.

İlk bakışta kulvar olarak çok farklı olduğu düşünülen iki araç aslında birbirine fazlasıyla benziyor. Standart bir arabanın karşısına bir jeep çıkartmak ne kadar mantıklı ve adil diye düşünürken videonun sizi şaşırttığını söylemekte de fayda var.

bmw

BMW'nin 4.4 litre motorlu N63B44TU3 çift turboşarjlı V8 motora sahip M850i aracı 523 beygir gücü ve 750 Nm tork üretiyor. Tüm bu güç ise 8 ileri vitesle dört tekere birden iletiliyor.

Audi'nin aracına geldiğimiz zaman 2.9 litrelik çift turboşarjlı V6 TFSI motoruna sahip olan RS4, 444 beygir gücü ve 600 Nm tork üretiyor. Audi'nin RS+ aracı, M850i'de olduğu gibi 8 ileri otomatik şanzıman kullanıyor.

audi

Araçların ağırlığı konusuna gelecek olursak Audi, 1.790 kilogramlık bir ağırlığa sahipken BMW M850i, ilginç bir şekilde 100 kilogram daha ağır olarak karşımıza çıkıyor.

Araçların kısa bir özetini yaptıktan sonra yazının asıl amacına dönecek olursak, iki aracın özelliklerinin son derece yakın ancak sonuçların son derece ilginç olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle araçların sınırlarını drag yarışı (kalkış yarışı) yaparak test eden CarWow da bu şekilde bir video hazırlamış.

Videosunda araçlarla birlikte drag yarışı yapmanın yanı sıra kalkış yapmadan bir yarış yapan ve fren testi gerçekleştiren CarWow, izlerken insanın adrenalini yükselten bir videoyla karşımıza çıktı. İki aracın da sınırlarının zorlandığı video, şaibeli bir fren testiyle bitse de kazanan net bir şekilde belli oldu.

CarWow'un iki Alman canavarını hızlanma ve fren konusunda test ettiği nefes kesici videoya aşağıdaki video aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.motor1.com/news/362173/bmw-m850i-audi-rs4-drag-race/
26
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
26
4
3
2
0