• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone 5 Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı Gönderdi

Apple'dan iPhone 5 Kullanıcıları İçin Çok Önemli Güncelleme Uyarısı

127
28
19
13
8
Apple, hâlâ iPhone 5 kullanan kullanıcılarına hayati bir uyarı gönderdi. Uyarıya göre eğer kullanıcılar çevrimiçi hizmetlerden yararlanmaya devam etmek istiyorlarsa cihazlarını güncellemek zorunda.

Günümüzde Apple’ın çıkardığı son model iPhone’u almak için ödeyeceğiniz paranın miktarı, bir Şahin almanıza yetecek seviyede olabiliyor. Dolayısıyla ülkemizde zamanında iPhone alıp da bir üst modellere geçiş yapamamış birçok insan bulunuyor. Bu önemli haberimiz, hâlâ iPhone 5 kullanan kullanıcılarımız için hayati önem taşıyor.

Apple, iPhone 5 kullanıcılarına ekranı kaplayan bir uyarı göndermeye başladı. Uyarıya göre eğer iPhone 5’inizi iOS’un 10.3.4 sürümüne 3 Kasım’dan önce güncellemezseniz, email, internet, AppStore ve iCloud gibi çevrimiçi hizmetleri kaybedeceksiniz. Nisan ayında başlayan GPS sorunu, yeni iOS’un güncellenmemesi halinde doğru zaman ve saati isteyen uygulamaların kullanımını engelleyecek.

apple iphone 5 uyarı

Eğer 3 Kasım tarihine kadar iOS’unuzu 10.3.4 sürümüne yükseltemezseniz paniklemeyin. Telefonunuzu hâlâ yeni sürüme geçirebilirsiniz, ancak bu yol daha çok uğraş gerektiriyor. iOS’unuzu güncellemek için telefonunuzu bir bilgisayara yedeklemeniz gerekiyor.

Şirketin bahsettiği GPS sorunundan dördüncü jenerasyon iPad’ler de nasibini alıyor. Ancak bu cihazlar, yalnızca GPS fonksiyonlarını kaybediyor. Apple’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı verilere bakacak olursak, yeni sorundan etkilenecek insan sayısının çok az olduğunu söyleyebiliriz. Apple, tüm iOS kullanıcıları arasından 15 Ekim’den itibaren yalnızca %9’unun iOS 12 ve daha eski iOS sürümünü kullandığını açıklamıştı.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019-10-26-apple-warns-iphone-5-owners-to-update-ios.html
127
28
19
13
8
Emoji İle Tepki Ver
127
28
19
13
8