17
14
5
4
2

İlk Mix modelini gördüğümüz zaman 'hepimiz demek ki çerçevesiz ekranlı telefon yapılabiliyormuş ve çok da güzel oluyormuş' dedik. Şimdi de ikincisinin nasıl olduğuna bir bakalım.

Kamera Özellikleri

Mi Mix 2'nin kamerasında Mi 6 ile aynı sensör kullanılmış. f2.0 diyafram değerine sahip kamera, 4K videoları saniyede 30 kare çekebiliyor. Ayrıca 4 yönlü optik sabitleyiciyi de bünyesinde barındırıyor. Gönül isterdi ki arka tarafta çift kameramız olsun ancak Mi Mix 2’de bunu göremiyoruz. Gündüz vakti ya da bol ışıklı ortamda gayet iyi fotoğraflar çekebilen Mi Mix 2'nin kamerası, iş düşük ışığa geldiği zaman biraz sarsılıyor.

Ön tarafta yine 5 MP’lik bir kamera bulunuyor ve 1080P video çekebiliyor. Ön kamerayı kullanabilmek için telefonu ters çevirmeniz gerekiyor.

Tasarım ve Ekran

Telefonun en önemli noktası hiç kuşkusuz ki tasarımı. Tasarımda ilk dikkat çeken detaysa Mi Mix’te gördüğümüz ekran gövde oranını tekrar yakalayamamış olmaları. İlk telefonda %83’lük ekran gövde oranı %80’e düşmüş durumda. Bunun en temel sebebi de ekran içine gömülmüş olan ahizenin bu sefer ekranın üstüne taşınması. Mi Mix 2’de 5,9 inçlik 1080’e 2160’lık bir ekran bulunuyor, ayrıca ekran Gorilla Glass 4 ile korunuyor.

Teknik Detaylar ve Pil

Telefon teknik özellik bakımından bizlere ciddi şeyler vadediyor. Çağımızın en güçlü işlemcilerinden olan Qualcomm Snapdragon 835 ile gelen telefonun grafik işlemcisi ise Adreno 540. 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızanın bulunduğu telefonun bir de 8 GB RAM'lik özel versiyonu bulunuyor. 

Genel olarak telefonun özellikleri böyle. Daha geniş detaylara videomuzu izleyerek ulaşabilirsiniz.

17
14
5
4
2
Emoji İle Tepki Ver
17
14
5
4
2