"Türkiye'ye Özel" Arkadan İtişli Tesla Model Y'ler Teslim Edilmeye Başlandı

6
5
4
0
0
Tesla Türkiye, %10 ÖTV diliminde olduğu için çok çok daha uygun fiyatlı olan arkadan itişli Model Y modelini teslim etmeye başladı.

Dünyanın en popüler elektrikli otomobil markası Tesla, nisan ayında Türkiye'deki elektrikli otomobil tutkunlarının karşısına bomba gibi bir haberle çıkmış ve %10 ÖTV dilimine girmesi sayesinde uygun fiyatlı olan Model Y RWD'yi satışa sunmuştu. Ancak bu uygun fiyatlı modelin teslimatlarının içinde bulunduğumuz haziran ayında başlanacağı ifade edilmişti.

Emir Tunçyürek tarafından yapılan paylaşıma göre Tesla Türkiye, uygun fiyatlı Tesla'ların teslimatlarına bugün itibarıyla başlamış durumda. "Türkiye'ye özel Tesla" olarak haberlere konu olan Model Y RWD, Ankara ve İstanbul'da yeni sahiplerine ulaşmaya başladı. 

Mayıs ayında sadece 10 adet Tesla Model Y satılmıştı

Uygun fiyatlı Tesla Model Y'nin nihayet teslim edilmeye başlanmış olması önemli. Zira uygun fiyatlı Model Y satışa sunulduğundan bu yana halihazırda satışta olan Model Y'ye olan ilgi neredeyse sıfıra düşmüş durumda ve ODMD'ye göre mayıs ayında yalnızca 10 adet Tesla Model Y teslim edildi.

Arkadan itişli Model Y, an itibarıyla yaklaşık 1,8 milyon TL'ye satın alınabiliyor. Daha önce satışta olan Uzun Menzil versiyonun fiyatıysa 3 milyon TL'yi geçmiş durumda. Temmuz ayı geldiğinde ODMD, haziran ayı satış verilerini açıklayacak ve uygun fiyatlı Model Y'nin Tesla Türkiye'nin satışlarına 10 günlük etkisini görebileceğiz.

6
5
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
4
0
0