• Anasayfa
  • Mobil
  • ASUS Zenfone 7 Pro, Döner Kameralı Tasarımla Duyuruldu

ASUS Zenfone 7 Pro, Döner Kameralı Tasarımla Duyuruldu

31
10
7
5
3
Akıllı telefonlarda kamera çentiklerinden ya da deliklerinden memnun olmayanlar için ASUS Zenfone 7 Pro yeni bir alternatifle gelecek: döner kamera.

Cep telefonlarının akıllı telefonlara dönüşmesi sürecinde en önemli adımlardan biri kamera teknolojisi olmuştu. Bu teknoloji geliştikçe farklı kamera çözümleri de görmeye başladık. Bu alternatifler herkesin hoşuna gitmiyor.

Zenfon 7 Pro, herhangi bir şekilde telefonunun ekranında bir çentik ya da delik istemeyen, açılıp kapanabilen pop-up kameralardan hoşlanmayanlar için yeni bir alternatif sunuyor. Bu telefonun kamerası öne arkaya dönebilir. 

Zenfone’dan döner kamera teknolojisi

asus zenfone 7 pro

Zenfone 7 Pro’nun arka kamerası aynı zamanda ön kamerası olarak da kullanılabilecek. Geliştirilen özel mekanizma sayesinde kamera öne arkaya oynayabilecek. ASUS ayrıca bu tasarımın oldukça sağlam olduğunu ifade ediyor.

ASUS’a göre bu yeni kamera düzeneği, tam 5 yıl boyunca her gün 100 defa çevrilse bile herhangi bir sorun yaşamadan devam ediyor. Bu da muhtemelen telefonun ömrünü tamamladığı dönemde bile kamera sıkıntısı yaratmayacağı anlamına geliyor.

Telefonun ana kamerası 64 Megapiksellik bir Sony sensöre sahip. Ona 12MP ultra geniş açı sensörü eşlik ediyor. Bu da ASUS’un bu model sayesinde en iyi selfie çekmeyi sağlayan markalardan biri olacağına işaret ediyor.

ASUS Zenfone 7 Pro özellikleri

asus zenfone 7

ASUS’un yeni akıllı telefonu özellikler anlamında oldukça kuvvetli ve donanımı da oldukça gelişmiş olacak. İşlemci anlamında telefon amiral gemisi standartlarına erişirken 5G desteğine de sahip olacak. Telefonun özellikleri şu şekilde:

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865+
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 128 GB/ 256 GB
  • Ekran: 6.67 inç Full HD+
  • Bağlantı: 5G
  • Batarya: 5000 mAh, 30 W hızlı şarj (30 dakikada %60 şarj)

ASUS Zenfone 7 Pro’nun 950 dolarlık bir fiyat etiketi bulunacak. Bu da diğer amiral gemisi modelleri ile yakın fiyatlardan ülkemizde satışa çıkması anlamına geliyor. Telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://www.ubergizmo.com/2020/09/asus-zenfone-7-pro/
31
10
7
5
3
Emoji İle Tepki Ver
31
10
7
5
3