100 Milyon Dolarlık İnci Buldu, Ne Olduğunu Anlayamadı!

1
0
0
0
0
Filipinler'deki Palavan adasında yaşayan bir balıkçı 10 yıl önce dünyanın en büyük incisini buldu. Ne olduğunu anlayamadığı cismin servet değerinde olduğunu yıllar sonra öğrendi.

Filipinler’in Palavan Adası’nda ortaya çıkan ilginç olay tüm dünyayı şaşırttı. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, bu bölgede yaşayan bir balıkçı yaklaşık 10 yıl önce denizden 34kg ağırlığında bir inci buldu. Bulduğu şeyin inci olduğunu anlayamayan adam “uğurlu eşya” olarak saklamaya karar verdi. Ahşap kulübesinde ve yatağının altında sakladığı nesnenin 100 milyon dolarlık bir servet olduğunu ancak yıllar sonra öğrenebildi.

Bu yılın başlarında ahşap külübesinde çıkan yangın nedeniyle eşyalarını dışarı çıkarmak zorunda kalan ve kulübeyi boşaltan balıkçı yıllar önce bulduğu inciyi turizm bürosu yetkililerine gösterdi. Gördükleri dev inci karşısında şaşkına dönen yetkililer hikayeyi öğrendiklerinde ise şaşkınlıktan ne yapacaklarını bilemedi. Dev incinin turizm amaçlı olarak Palavan Adası’nda ve bölgede tutulması düşünülüyor.

İsmi açıklanmayan balıkçının bulduğu incinin bugüne kadar dünyada bulunan en büyük inci olduğu da tahminler arasında. Bir önceki rekorun sahibi olan inci sadece 6.4 kg ağırlığındaydı ve değeri 35 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Yeni bulunan inci ise 34 kg ile bu ünvanın yeni sahibi olmaya hak kazanmış görünüyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0